Pesti Srácok

Juhász Péter javára léptette vissza a Momentum Kerpel-Fronius Gábort az V. kerületben

Juhász Péter javára léptette vissza a Momentum Kerpel-Fronius Gábort az V. kerületben

Kerpel-Fronius Gábor visszalép a budapesti 5. kerületi polgármester-jelöltségtől és a jövőben Juhász Pétert támogatja - minderről a Momentum számolt be közösségi oldalán.

Azért annak van némi diszkrét bája, hogy a Momentum saját jelöltje, a jelenlegi főpolgármester-helyettes Kerpel-Fronius Gábor helyett Juhász Pétert támogatja az V. kerület polgármester-jelöltségében. Mindezt azzal indokolták, hogy szerintük Juhász Péter tett a legtöbbet a korrupció elleni küzdelemben az elmúlt években, bár hogy pontosan mire is gondolnak, arról nem tudtunk meg részleteket abból a videóból, amit a közösségi oldalon osztottak meg. Mint ismert, a Kétfarkú Kutyapárt még december végén jelentette be, hogy Budapest V. kerületében Juhász Pétert indítják polgármesterjelöltként a jövő évi önkormányzati választáson. Az ötlettel egyéként maga Juhász állt elő; a párt tájékoztatása szerint azért mentek bele a dologba, mert „nem láttak más ellenzéki képviselőt az elmúlt évtizedben, aki ennyit próbált volna tenni a helyi korrupció ellen és ilyen mélységben ismerné a kerület problémáit”.

A Momentum csütörtökön a Facebookon azt közölte, hogy Kerpel-Fronius Gábor az V. kerületben Juhász Péter javára fog visszalépni az önkormányzati választásokon. Donáth Anna, a párt elnöke a Facebookon köszönte meg Kerpel-Fronius munkáját és elmondta, hogy a politikus továbbra is a pártban fog dolgozni. Arról is beszélt, hogy nemcsak Juhászt fogják támogatni, hanem minden ellenzékit, aki partner lehet együttműködési rendszer felépítésében. Kerpel-Fronius és Donáth Anna is kiemelte, hogy Juhász Péter az V. kerületi korrupciós visszaélések felderítése okán tökéletes jelölt lehet polgármesternek. A Kétfarkú Kutyapárt jelöltje megköszönte a Momentum bizalmát és azt, hogy felül tudtak kerekedni a pártérdekeken.

Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!