Pesti Srácok

Kettős mérce: a DK politikusa követeli vissza a képernyőre a pedofil Kaletát mentegető ATV-s műsorvezetőt

Kettős mérce: a DK politikusa követeli vissza a képernyőre a pedofil Kaletát mentegető ATV-s műsorvezetőt

A Demokratikus Koalíció pesterzsébeti önkormányzati képviselőjének belefér, hogy Somos András szerint Kaleta Gábor azzal, hogy több ezer pedofil képet nézegetett nem pedofil. A műsorvezető később elismerte, hogy butaságot beszélt és felfüggesztette képernyős tevékenységét. A DK politikusa szerint ez fatális hiba és ha nem veszik vissza a csatorna nézőket fog veszíteni. Legalábbis a politikus ezzel fenyegetőzik, de hogy milyen hatása van az ATV nézőtáborára, nem tudni.

Ettvel Zoltán, a DK pesterzsébeti képviselője a Facebook-oldalán szerdán azt írta:

PestiSracok facebook image

Nem pedofil Kaleta?

Emlékezetes, hogy az ATV Szigorlat című műsorában – ahol Márki-Zay Péter, a Mindenki Magyarországa Néppárt elnöke volt a vendég – már a beszélgetés elején szóba került a pedofília témája, a beszélgetés pedig a Kaleta-botrányra terelődött. Az egyik műsorvezető, Somos András ekkor azt kérdezte Márki-Zaytól, hogy „tudna arra példát mondani, hogy hány pedofilt engedtek szabadon?”. Márki-Zay Péter erre úgy válaszolt, hogy ő „a Kaletán háborodott fel a legjobban”.

Somos ekkor így folytatta: „de ő nem volt pedofil”. Márki-Zay visszakérdezett, hogy „miért nem volt pedofil?”, amire Somos azt felelte, hogy „azért, mert olyan képeket nézegetett, amelyeken kiskorúak szerepelnek, ez nem pedofil bűncselekmény”.

Somos később a közösségi oldalán próbált magyarázatot adni a kijelentésére, arra hivatkozva, hogy ugyan

Hozzáfűzte, hogy elítéli a kiskorúakról készített szexuális tartalmú felvételeket, azok tárolását is.

A magyarázkodás nem mentette meg a következményektől, az ATV elhatárolódott a műsorvezetőtől és fegyelmi eljárást indított, majd Somos bejelentette a távozását.

Forrás: Magyar Nemzet, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!