Pesti Srácok

Nem gyógyult ki az antiszemitizmusból Gyöngyösi Márton: szíve szerint „cionista bérencnek” nevezné Orbán Viktort

Nem gyógyult ki az antiszemitizmusból Gyöngyösi Márton: szíve szerint „cionista bérencnek” nevezné Orbán Viktort

Bár már Vona Gábor elnöksége alatt néppártosodott a Jobbik, és az antiszemita, rasszista tagok kezét elengedte, úgy tűnik, a tisztogatás mégsem volt elég alapos a pártban. Olyannyira nem, hogy maradt egy olyan antiszemita a Jobbikban, aki a párt felett át is vette a hatalmat. Nem más ő, mint Gyöngyösi Márton, aki ugyan igyekszik lemosni magáról, hogy antiszemita megjegyzést tett volna, amikor listázni akarta a zsidó képviselőket a parlamentben, négy éve szíve szerint cionista bérencnek nevezte volna Orbán Viktort. Csak az tartotta vissza, hogy nem jött volna ki jól belőle. A jóslat bevállt, ebből ugyanis valóban nem fog jól kijönni.

Az Origo birtokába került egy belső levelezés, ami Gyöngyösi Márton és a már Momentumba átigazolt volt jobbikos alelnök, Stummer János között zajlott még 2020. január 9-én, amikor Gyöngyösi EP-képviselő volt. A Jobbik vezérkara azt vitatta meg, hogy milyen álláspontot alakítsanak ki „az iráni helyzettel kapcsolatban” megfogalmazott közleményükben. Az aktualitást az adta, hogy az Egyesült Államok likvidálta az iráni kémfőnököt, a terrortámadásokért felelős Kászim Szulejmánit. Gyöngyösi Márton a készülő közlemény szövegéhez fűzött észrevételei egyikeként szó szerint a következőket írta Stummernek:

Gyöngyösi minden bizonnyal a Chábád Lubavics ortodox zsidó mozgalomra utalva emlegetett szektát – jegyezte meg az Origo.

PestiSracok facebook image

E sorok tehát újabb bizonyítékai annak, hogy az antiszemitizmus nem vált köddé a Jobbikban, ugyanúgy ott van bizonyos képviselők gondolkodásában; a különbség csak annyi, hogy már nem nyíltan hangoztatják álláspontjukat, inkább csak egymás között zsidóznak nagyokat.

Forrás: Origo; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!