Pesti Srácok

Szövetségben a nyugdíjasokkal – Varga Mihály és Nyitrai Zsolt a 13. havi nyugdíjakról (Videó)

Szövetségben a nyugdíjasokkal – Varga Mihály és Nyitrai Zsolt a 13. havi nyugdíjakról (Videó)

Varga Mihály és Nyitrai Zsolt közös videónyilatkozatot tett közzé a kormány hivatalos közösségi oldalán a tizenharmadik havi nyugdíjakkal kapcsolatban. A bejegyzésben a pénzügyminiszter kitért arra, hogy a folyósítással a kormány tartja magát a 2010-es ígéretéhez, amelyben garantálta a nyugdíjak vásárlóerejének megőrzését.

A baloldal elvette, mi visszaadtuk a 13. havi nyugdíjat – mondta Varga Mihály, a Nyitrai Zsolt Facebook oldalára feltöltött videóban.

– emelte ki a pénzügyminiszter, majd hozzátette, a költségvetés a jelenlegi nehéz és veszélyes időkben is biztosítja az ehhez szükséges több mint 1000 milliárd forintot.

PestiSracok facebook image

Varga Mihály kiemelte, a kormány teljesíti a 2010-ben tett ígéretét, és megőrzi a nyugdíjak vásárlóerejét. Így a tavalyi 18,5 százalékos emelést már januárban egy újabb 6 százalékos emelés követte. 2010 óta a nyugdíjak összege több mint kétszeresére nőtt, vásárlóereje pedig 20 százalékkal emelkedett.

A videóban Nyitrai Zsolt elmondta, a nyugdíjasoknak nagyon sokat köszönhet Magyarország, a magyar emberek, családok. Éppen ezért mindig kiállunk az érdekeikért, és megvédjük juttatásaikat. Egyebek között visszaadtuk nekik a korábban a baloldal által elvett 13. havi nyugdíjat, ráadásul megemelt formában.

Az országgyűlési képviselő kiemelte, 2010 óta eddig öt alkalommal fizetett a nyugdíjasoknak a kormány nyugdíjprémiumot, amelyre 2010 előtt sosem volt példa.

– zárta a mondandóját Nyitrai Zsolt.

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.