Pesti Srácok

A fővárosi nagyvad plüss villamossal érkezett a XVIII. kerületbe – Lesz igazi is, csak nem tudni, mikor, miből és ki valósítja meg...

A fővárosi nagyvad plüss villamossal érkezett a XVIII. kerületbe – Lesz igazi is, csak nem tudni, mikor, miből és ki valósítja meg...

Plüss villamossal pecsételte meg Karácsony Gergely és Szaniszló Sándor azt a megállapodást, amelynek értelmében a főváros és a XVIII. kerület "mindent megtesz" annak érdekében, hogy a 42-es villamos elérje a Havanna lakótelepet és a Gloriett-telepet. Arról azonban egyelőre nem árultak el semmit, hogy ezt mégis miből, mikor és hogyan fogják megvalósítani. (Plüss villamos már van, a főváros részéről megtörtént az első lépés...)

Csütörtökön kihelyezett kabinetülést tartott Karácsony Gergely főpolgármester a XVIII. kerületben – minderről az Infostart számolt be részletesen. Kiderült: Szaniszló Sándor polgármesterrel abban állapodtak meg, hogy a főváros és a kerület "mindent megtesz" annak érdekében, hogy a 42-es villamos elérje a Havanna lakótelepet és a Gloriett-telepet. Ezt az egyezséget pedig egy plüss villamos átadásával szentesítette a főpolgármester, azonban, hogy a valódi villamos mikor érkezhet meg, továbbra is rejtély maradt.

– mondta Karácsony Gergely. Szavai alapján, ha ez így lesz, akkor a következő önkormányzati ciklusban megvalósulhat a beruházás. Addig pedig Szaniszló Sándor polgármesternek be kell érnie egy plüss villamossal.

PestiSracok facebook image
Forrás: Facebook/Karácsony Gergely

Forrás: Facebook, Infostart; Fotó: Facebook/Karácsony Gergely

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!