Pesti Srácok

Deutsch Tamás: a dollárbaloldal képviselői már büszkélkednek is azzal, hogy hazájuk ellen áskálódnak (videó)

Deutsch Tamás: a dollárbaloldal képviselői már büszkélkednek is azzal, hogy hazájuk ellen áskálódnak (videó)

A dollárbaloldal európai parlamenti (EP-) képviselői már büszkélkednek is azzal, hogy hazájuk ellen áskálódnak, azon dolgoznak ugyanis, hogy Magyarország ne juthasson hozzá a jog szerint neki járó uniós forrásokhoz – közölte a Fidesz EP-frakcióvezetője szerdán.

Deutsch Tamás a Facebook-oldalán közzétett videóban azt mondta: Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője is megszólalt abban a DK-s és momentumos politikusokból álló "dollárbaloldali kórusban", amely a saját hazája elleni áskálódásokkal büszkélkedik. Elmondta: eddig is tudták és tapasztalták is, valamennyi dollárbaloldali európai parlamenti képviselő minden energiájával azon dolgozik, hogy a magyarok ne juthassanak hozzá a jog szerint nekik járó európai uniós fejlesztési pénzekhez. Csak az a változás – folytatta –, hogy most már büszkén kérkednek a hazájuk elleni áskálódással. A kormánypárti politikus szerint "az pedig végképp hab a tortán, hogy az a Cseh Katalin beszél a korrupcióellenes küzdelem fontosságáról, aki milliárdos korrupciógyanús ügyben érintett".

– fogalmazott. Deutsch Tamás elképesztőnek nevezte, hogy a dollárbaloldal politikusai folyamatosan a közvetlen brüsszeli források fontosságát "mantrázzák". A Fidesz EP-frakcióvezetője azt mondta: ha a Magyarországnak járó európai uniós fejlesztési pénzek közvetlen brüsszeli forrásokká válnának, akkor a magyarok a nekik járó európai uniós pénzek 98 százalékát elvesztenék. Az EP-képviselő magyarázatként elmondta: a közvetlen forrásokra valamennyi tagállamból lehet pályázni, és az egyes országok a népességarányuk, a lakosságarányuk, illetve a GDP-jük arányában részesülnek a pénzekből.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

– összegzett.

– szólított fel a politikus.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.