Pesti Srácok

Válasz Pankotai Lilinek – Frissítés: megérkezett a viszonválasz

Válasz Pankotai Lilinek – Frissítés: megérkezett a viszonválasz

A napokban megjelent egy írásom, ami – szokásomhoz mérten nem túl finom hangvételben – Pankotai Lili Varga Judittal kapcsolatban megfogalmazott nyilatkozatáról szól. Nos, P. Lili emiatt nyilvános vitára hívott, amit természetesen elfogadok. Alább pedig szeretném összefoglalni válaszomat a magyar Jeanne D'Arcnak.

Kedves Lili!

Elsősorban nagyon örülök, hogy olvasóink között köszönthetlek, s az külön öröm számomra, hogy az én cikkeimet olvasod. Mint valószínűleg láttad, stílusom néha talán meglehetősen bántó, ahogy ezt zokon is vetted ennek a cikknek a kapcsán.

Az, hogy mennyiben torzítottam az általad írtakon, egyéni ízlés és szavaid értelmezésének kérdése. Te felhívtad a figyelmet arra Varga Judit kapcsán, hogy milyen múlttal rendelkezik. A szövegkörnyezet szerintem egyértelműen arra utalt, hogy éppen fideszes kötődése miatt meg kell válogatnunk, mit hiszünk el neki. Én így értelmeztem a szavaidat, ha másként értetted, akkor beszéljünk erről is.

PestiSracok facebook image

Minthogy ugyanis a vitánk témájának kiválasztását, melyre kihívtál, rám bíztad, így szeretném, ha ebben a kérdésben is fel tudnád nyitni a szemem, hol értettelek félre? Illetve szeretném, ha arról is beszélhetnénk, hogy mit gondolsz a közbeszéd egyre vulgárisabb mivoltáról, hogy ne menjünk messzire az általad sérelmezett cikktől, megvitathatnánk, hogy miért sértőbb a "buta", mint a "geci".

Nyilvános vitát kértél – amivel teljes mértékben egyetértek –, így kérlek, fogadd el meghívásunkat a PestiSrácok.hu szerkesztőségébe, ahol rögzíthetnénk a beszélgetést. Keress bizalommal a felvétel időpontjával kapcsolatban!

U.i.: a PH-érték és a tápérték nem azonos, így az nem szóismétlés, azt pedig, hogy Jeanne D'Archoz hasonlítottalak, kifejezetten bóknak szántam.

Áldott ünnepet és sok locsolót,

Szeretettel,

Kertész Dávid

***

Pankotai Lili reagált válaszomra:

A vita tehát mindenképpen sorra kerül, az időpontot az ünnepet követően egyeztetjük.

Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!