Pesti Srácok

Antiszemita és rasszista honlapként működött korábban a Magyar Péter-féle talpramagyarok.hu portál

Antiszemita és rasszista honlapként működött korábban a Magyar Péter-féle talpramagyarok.hu portál
Magyar Péter éppen megfenyegeti Rogán Antalt.

Magyar Péter április 6-án jelentette be a Facebook oldalán, hogy elindítja a talpramagyarok.hu oldalát, de arról nem tett említést, hogy korábban is működött egy ilyen oldal. Pedig igen, méghozzá a Jobbikhoz közel álló oldal volt, ahol olyan kirekesztő, sokszor gyűlölködő stílusban írtak a szerzők, pont úgy, mint a kuruc.info.hu oldalon.

-írta április 6-án Magyar Péter. Arról azonban nem írt, hogy ez egy korábban már működő oldal volt, ahol antiszemita, rassziszta megnyilvánulásokat is lehetett olvasni.

Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti listavezetője korábban egyértelművé tette, hogy „náci szenny(hon)lapnak” tartja a portált, illetve többször is jelezték már a magyar kormány képviselői az Egyesült Államoknak, hogy amerikai szerverről működik itthon a Kuruc.info.

PestiSracok facebook image

A talpramagyarok.hu oldalról még hírportálként azt lehet tudni, hogy

- lehet olvasni az archívumban, ehhez képest a programok között MIÉP és Jobbik nagygyűléseket és Vona Gábor beszédet is lehet találni. De az előbbieknél is beszédesebb a cikkek stílusa és hangneme. A kuruc.info szélsőjobboldali portál rendszeres szóhasználatát idézve a balodali-liberális koalícióról, mint "szocionista kormányról" számolnak be, amely "800 millió forintot fordít önreklámra".

A "Cigánybűnözés - jó PR fogás" című, a korábban a talpramagyarok.hu-n olvasható írásban ez áll:

Magyar Péter tehát egy ilyen, antiszemita és rasszista múlttal rendelkező oldalon hirdeti, hogy minden fontos információt megoszt a követőivel és itt tudnak csatlakozni a közös munkához, egy új szuverén, modern, európai Magyarország felépítéséhez.

Forrás: Tűzfalcsoport, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!