Pesti Srácok

Fidesz: felháborító, hogy V. Naszályi Márta milliós jutalmakkal tömte ki elvtársait

Fidesz: felháborító, hogy V. Naszályi Márta milliós jutalmakkal tömte ki elvtársait

A "Budapest I. kerületi többségét képviselő" polgári közösség a napokban megdöbbenéssel értesült arról, hogy a baloldali V. Naszályi Márta titokban sokmilliós jutalmakkal "tömte ki" a hozzá hűséges, "a hivatali fizetési listán már amúgy is kitartott elvtársait" – írta a Fidesz az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

A kormánypárt azt írta: a hozzájuk eljutott információk alapján az egyik legfelháborítóbb kifizetés Czukkerné dr. Pintér Erzsébet esetében történt, aki a "Gyurcsány Ferenc és V. Naszályi Márta nevével fémjelzett kerületvezetés hűséges kiszolgálója".

– tették hozzá. A Fidesz szerint az "önmagából rendszeresen kivetkőző, gyurcsányista politikusként viselkedő jegyző" mindezek ellenére már a próbaideje alatt egyhavi bérének megfelelő jutalomban részesült, 2023 végén pedig további kéthavi jutalmat "markolt fel" a jegyző, aki tavaly április 1-jén kezdett dolgozni az önkormányzatnál.

PestiSracok facebook image

– közölte a kormánypárt. A Fidesz megfogalmazása szerint a "jegyző hatalmi köréhez tartozó" Kiss Imre titkárságvezető – aki szintén 2023 tavaszán érkezett a hivatalba – esetében "szintén vastagon fogott V. Naszályi ceruzája".

– írták.

– írták. A Fidesz felháborítónak tartja, hogy V. Naszályi Márta "ilyen alávaló, gyurcsányista tempóban" szórja el a kerületiek pénzét és – mint fogalmaztak – június 9-én a kerület polgárai határozott üzenetet fognak küldeni a "korrupciós botrányokban úszó" baloldali városvezetésnek: az I. kerület jobbat érdemel.

– áll a Fidesz közleményében.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!