Pesti Srácok

Ledöntötték Baranyi Krisztina kedvenc rózsaszín G-Mercis műalkotását

Ledöntötték Baranyi Krisztina kedvenc rózsaszín G-Mercis műalkotását

Vasárnap éjjel ismeretlen tettesek ledöntötték a Public Art pályázat keretében kiállított rózsaszín "Turul-G" szobrot a Ferenc téren - írta közösségi oldalán Baranyi Krisztina. A ferencvárosi polgármester "őszintén bízott abban, hogy most nem azoknak lesz igazuk, akik azt mondták, úgyis jönnek a nácik és tönkre teszik egy művész munkáját".

Baranyi Krisztina tájékoztatása szerint "a Ferenc téren felállított szobrot ma éjjel egy hatfős társaság rombolta le. Egy térfigyelő kamera felvette az esetet, „használható képeket készített, amit a rendőrség lefoglalt és elvitt a nyomozás miatt”. Korábban lapunk is beszámolt ennek a "kiemelkedő műalkotásnak" a részleteiről. Mint a Ferencváros honlapján nyilvánosan elérhető jegyzőkönyvben is olvasható,

– így részletezték az úgynevezett Public Art pályázatot. Ez egyébként dióhéjban arról szólt, hogy rengeteg pénzt költenek „modern művészetre”, amiket majd a helyiek megcsodálhatnak, és amelyek – az örökzöld balos klisé szerint – párbeszédet indítanak majd el az emberek között.

Ennek a Public Art pályázatnak az egyik fénypontja a fentebb már idézett Turul-G nevű alkotás, amely azt ábrázolta, ahogyan a mondabeli Turul elragad egy G-osztályú Mercedes terepjárót.

És hogy miért ragadja el? Erre is van magyarázat. Mert ezt az autót a leírás szerint

Továbbá a "ragadozó madár totemállat szerű megjelenítésével ráadásul egyéb kerületi szobrászati tárgyakhoz és kapcsolódik vizuálisan" (Fradi sas)

– olvasható a mű hivatalos leírásában.
PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!