Pesti Srácok

Megszületett a döntés: Magyar Péterék indulhatnak a választáson

Magyar Péter atombombát visz az ügyészségre
Magyar Péter atombombát visz az ügyészségre
Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

A Nemzeti Választási Bizottság csütörtöki ülésén nyilvántartásba vette a Tisztelet és Szabadság Pártját (TISZA) – írja az Index.

Magyar Péter tegnap bejelentette, hogy beadták nyilvántartásba vételi kérelmüket a Nemzeti Választási Bizottsághoz. A Talpra Magyarok Közösségének alapítója a Tisztelet és Szabadság Párttal (TISZA) indulna az európai parlamenti, valamint az önkormányzati választáson.

jelentette be Magyar Péter. Ez azt jelenti, hogy Magyar Péterék április 20-án elkezdhetik gyűjteni az induláshoz szükséges ajánlásokat. Az európai parlamenti listaállításhoz legalább húszezer aláírásra lesz szükségük május 3-ig. Magyar Péter korábban pályázatot hirdetett, hogy a júniusi európai parlamenti választásokra megfelelő jelölteket találjon. Később elárulta, hogy a szombati tüntetésen felszólalt Tarr Zoltán református lelkészt elbocsátották attól az állami cégtől, ahol dolgozott; ezután felkérte európai parlamenti képviselőjelöltnek – emlékeztet a lap.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.