Pesti Srácok

Szentkirályi Alexandra: Karácsony Gergely ígérje meg a fővárosiaknak, hogy 2026-ban nem indul a miniszterelnöki székért (Videó)

Karácsony Gergely a 2022-es választási kampányban ugródeszkának akarta használni a fővárosiakat ahhoz, hogy miniszterelnökké válhasson - fogalmazott a közösségi oldalára feltöltött videóban Szentkirályi Alexandra. A Fidesz főpolgármester-jelöltje felszólította Karácsonyt arra, hogy ígérje meg a fővárosiaknak, hogy 2026-ban nem indul a miniszterelnöki székért.

Szentkirályi Alexandra kiemelte, "Budapest olyan főpolgármestert érdemel, aki nem hagyja cserben a fővárosiakat, és aki nem használja ugródeszkának a pozícióját." Nemrég napvilágra került, hogy 2024-ben, és 2026-ban is közösen indul a DK, az MSZP és a Párbeszéd. A bejelentés értelmében a három párt közös listán fog indulni a június 9-én tartott európai parlamenti választásokon. Szentkirályi Alexandra ezzel kapcsolatban azt írta, "most, hogy a Gyurcsány-párttal való összefonódásukat a nyilvánosság előtt is beismerték, Karácsony Gergelynek ideje nyilatkoznia arról, hogy nem készül újra becsapni a budapestieket. "

- fogalmazott a Fidesz főpolgármester-jelöltje.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: PS/Hatlaczki Balázs

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.