Pesti Srácok

Szijjártó: az elektromosautó-ipari forradalom határozza meg a világgazdaság következő éveit

Szijjártó: az elektromosautó-ipari forradalom határozza meg a világgazdaság következő éveit

A világgazdaság következő éveit, évtizedeit leginkább az elektromosautó-ipari forradalom határozza meg, ebben Kína egyértelműen vezető szerepre tett szert, és ezt bizonyítja az is, hogy a kínai autóipari vállalatok egyre sikeresebben értékesítik elektromos modelljeiket az európai piacokon – írta a magyar külgazdasági és külügyminiszter Facebook-oldalán, kedden.

Szijjártó Péter hangsúlyozta:

A miniszter beszámolt arról, hogy Kína egyik legnagyobb autógyártó vállalatát, a Great Wall Motorst látogatta meg Baodingban.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Szijjártó Péter. Hozzátette: tárgyalópartnereivel egyetértettek abban, hogy az alternatív hajtásláncok jelentik a jövőt az autóiparban, és enélkül nem teljesíthetők a környezetvédelmi célok sem.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!