Pesti Srácok

Fidesz–KDNP: illegális kampányfinanszírozást folytat a XVIII. kerület DK-s polgármestere

Fidesz–KDNP: illegális kampányfinanszírozást folytat a XVIII. kerület DK-s polgármestere

A Fidesz és a KDNP XVIII. kerületi szervezete "Illegális kampányfinanszírozás" felirattal látja el a kerületi polgármester, Szaniszló Sándor plakátjait, azzal indokolva ezt, hogy a Fővárosi Választási Bizottság elmarasztalta a DK-s kerületvezetőt.

Ughy Attila, a Fidesz–KDNP helyi polgármesterjelöltje szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján – miután Tóth Kálmán (Fidesz) és Szarvas Attila (KDNP) helyi frakcióvezető felragasztotta a figyelmeztető feliratot Szaniszló Sándor Béke téri plakátjára – azt mondta: a polgármester az önkormányzat százszázalékos tulajdonában lévő gazdasági társaság által felállított reklámhelyeken mind dizájnjában, mind szlogenjében "kísértetiesen hasonló politikai kampányt folytat tájékoztatás címén", mint a választási kampányban.

– tudatta Ughy Attila. A kormánypárti jelölt kijelentette: az önkormányzat tulajdonában lévő közintézmények falán "teniszpálya méretű mellképeken" lehet látni a városvezetőt, illetve szlogenjeit, holott a kerületben "nem mennek olyan jól a dolgok". Példaként említette, hogy két éve "nem sikerül felújítani" a pestszentlőrinci szakrendelőt, ezért a rendelések szét vannak szórva a kerület különböző pontjain.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá Ughy Attila. Megjegyezte: Szaniszló Sándor "nem fogadja el a kormánytól sem a segítő kezeket", nem támogatja a 200 milliárdos infrastruktúrafejlesztést a 142-es vasútvonalra, amivel "egy komplett városrészt lehetetlenít el". A jelölt arra buzdította a kerület lakóit, hogy június 9-én szavazzanak a változásra, a Fidesz–KDNP jelöltjeire. Felszólították továbbá a DK-s vezetést, hogy mielőbb adjanak magyarázatot a "jogszabályba ütköző politikai hirdetésekre" és fizessék vissza az ilyen módon elköltött összegeket.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!