Pesti Srácok

Megszületett a döntés, ők lesznek a Budapest Airport új vezetői

Megszületett a döntés, ők lesznek a Budapest Airport új vezetői

Döntöttek a Budapest Airport lemondott igazgatóságát és felügyelőbizottságát váltó új testületről, amelyről a cégiratok alapján alapítói határozat formájában hoztak döntést, írja az Index.

Mint arról lapunk is beszámolt, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter június 6-án bejelentette, hogy a Budapest Airport Zrt. újra magyar kézre került, a kormány történelmi tranzakciót bonyolított le a visszavásárlással. A 24.hu azt írja a cégiratok alapján, hogy még aznap döntöttek az igazgatóság és a felügyelőbizottsági tagok cseréjéről. A bejelentéssel egy időben a Budapest Airport teljes igazgatósága és felügyelőbizottsága lemondott, a testületek új összeállításáról alapítói határozat formájában született döntés. Az igazgatóságba a Corvinus delegáltjai,

  • Lóga Máté, a nemzetgazdasági minisztérium gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkára
  • Antal Ferenc, a nemzetgazdasági minisztérium stratégiai tranzakciókért felelős helyettes államtitkára
  • Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke
  • és Guller Zoltán a Magyar Turizmus Ügynökség Zrt. igazgatósági elnöke

A Vinci Airports is delegált egy tagot az igazgatóságba, Emmanuel Robert Menanteau-t, aki, hosszú ideje a légiiparban tevékenykedő szakember.

A felügyelőbizottságba a franciák delegáltja Rémi Guy Ferdinand Maumon-Falcon de Longevialle, aki 2018 óta a Vinci Airports pénzügyi igazgatója, korábban pedig a közel-keleti és közép-ázsiai régió projektigazgatójaként több repülőtér-felvásárlási projektet irányított – írja a lap.

Az állam képviselői a felügyelőbizottságban Torzsa Andrea, a Corvinus Zrt. vezérigazgatója, Túri Anikó a nemzetgazdasági minisztérium közigazgatási államtitkára és Szabó-Szombati Tibor ügyvéd.

Forrás: Index; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!