Pesti Srácok

Szobrokat rongáltak a palesztinpárti tüntetők Washingtonban

Szobrokat rongáltak a palesztinpárti tüntetők Washingtonban

Több ezer résztvevővel palesztinpárti tüntetést tartottak szombaton Washingtonban a Fehér Ház körül, tiltakozva Joe Biden gázai palesztinokat érintő politikája ellen.

A "vörös vonal" tüntetésnek nevezett megmozdulás résztvevői egyebek között azt követelték, hogy az Egyesült Államok állítsa le a katonai segítséget Izrael számára. A demonstrálók – részben vörös színű ruhát viselve – körbekerítették egy több mint három kilométer hosszú vörös szalaggal az elnöki rezidenciát. A vörös szalag Joe Biden közelmúltbeli kijelentésére utalt, amiben az elnök úgy nyilatkozott, hogy az izraeli hadsereg Rafáh dél-gázai városban zajló hadművelete nem lépte át azt a "vörös vonalat", ami amerikai katonai szállítások leállítását vonná magával. A tüntetők transzparensei között volt olyan, amelyik Joe Bident népirtással vádolta a háborúban meghalt palesztin civilek miatt. Más feliratok a "szabad Palesztina" megteremtésének követeléséről szóltak. A túlnyomóan békés megmozdulás résztvevőinek egy része a Fehér Ház közelében álló szobrokat rongált meg és szennyezett be vörös festékkel. A tüntetés miatt Washington belvárosának központi részén komoly hatósági készültség volt szombaton napközben.

Joe Biden elnök a tüntetés ideje alatt Párizsban tartózkodott, és Emmanuel Macron francia elnökkel tárgyalt, egyebek között az Izrael és a Hamász közötti konfliktusról.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Shawn Thew

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!