Pesti Srácok

Vejkey Imre: ma Brüsszel központtal egy új Babilon épül

Vejkey Imre: ma Brüsszel központtal egy új Babilon épül

Ma Brüsszel központtal egy új Babilon épül – jelentette ki a KDNP frakcióvezető-helyettese szombaton a Pest vármegyei Kókán, a párt Fogadj örökbe egy keresztet! országos kezdeményezése keretében felújított kereszt és zarándok-pihenőhely ünnepélyes avatásán.

Vejkey Imre, a parlamenti imacsoport vezetője köszöntőjében azt mondta: ez az új Babilon le akarja rombolni templomainkat, a kereszttel szemben az eltörlés kultúráját hirdeti, és mindent el akar pusztítani, ami nekünk szent. Hozzátette ugyanakkor, hogy az egykori Babilon, az ókori világ egyik legnagyobb hatalma ugyanígy tett, ám most por és hamu. Kiemelte: ma is szembe kell szállni az új Babilonnal, amely "foglyul ejti az embereket és istentelenséggel, gonoszsággal táplálja őket".

– fogalmazott Vejkey Imre. Közölte, hogy a KDNP ezért mindenkit keresztény hitében való megújulásra és az ebből eredő párbeszédre hív.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta a politikus, hozzáfűzve: államalapító Szent István királyunk olyan kősziklára építette hazánkat, amely a viharok évezredes kereszttüzében is megmaradt, amelyen a pokol kapui sem tudtak erőt venni. Vejkey Imre azt mondta, ma is fontos, hogy Kókán és a Kárpát-medence minden településén kiálljanak a keresztény értékek mellett.

– jelentette ki, és kitért arra: "Góliát zászlaján mindaz, ami korábban bűn és szégyenletes volt, ma úgymond előremutató"; "birodalmában nemcsak a bűnből ácsolnak zászlós erényt, de az erényt már bűnként üldözik". A KDNP frakcióvezető-helyettese azt mondta: a magát progresszívnek mondó Nyugat elvesztette Istenbe, hazába és a családba vetett hitét, így léte elanyagiasodottá, lélektelenné és öncélúvá vált, közben nemcsak tagadja keresztény történelmi gyökereit, de tagadja magát a Bibliát is, amelyből "az idézést éppen kriminalizálni készül".

– fogalmazott Vejkey Imre.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!