Pesti Srácok

Orosz kézre jutottak az amerikai csúcsfegyverek

Orosz kézre jutottak az amerikai csúcsfegyverek

Megszerezték az Ukrajnának szállított amerikai csúcsfegyvert az oroszok. Orosz szakemberek egy az egyben lemásolnák a félelmetes ATACMS-t.

Először mutatták be az Egyesült Államokból Ukrajnába szállított ATACMS hadműveleti-taktikai rakéták belső felépítését, nevezetesen az irányító és repüléskorrekciós rendszerét az orosz mérnökök, amelynek alkatrészeihez vélhetően a fronton jutottak hozzá – írja a RIA Novosztyi.

Katonai szakértők megjegyezték, hogy a szakértők tanulmányozhatják majd a rakéta rendszereinek működését a repülés során, valamint az irányt korrigáló képességét. Moszkva vélhetően egyszerre több dologra is kíváncsi a megszerzett információk segítségével: egyrészt vélhetően az egyik legfontosabb adat számukra az lenne, hogy a jövőben hogyan tudják nagyobb hatékonysággal semlegesíteni az ukrán ATACMS-okat, másrészt pedig zeretnék lemásolni az amerikai gyártmányú rakétát.

Az ATACMS egy operatív-taktikai ballisztikus rakéta, amelyet a Lockheed Martin fejlesztett ki. Több rakétavetőből, köztük az M142 HIMARS-ból is indítható. Tavaly októberben Vlagyimir Putyin orosz elnök végzetes hibának nevezte az amerikai döntést, hogy ilyen rakétákat szállítanak Ukrajnának. Szerinte ezek a fegyverek további fenyegetést jelentenek, de nem lesznek képesek gyökeresen megváltoztatni a helyzetet.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: RIA Novosty MTI/EPA/Rodong Sinmun

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!