Pesti Srácok

Juhász Hajnalka: a párizsi olimpia megnyitója a keresztényeket ért eddigi legerősebb nyilvános provokáció

Juhász Hajnalka: a párizsi olimpia megnyitója a keresztényeket ért eddigi legerősebb nyilvános provokáció

A párizsi olimpia megnyitója a keresztényeket ért eddigi legerősebb nyilvános provokáció - mondta Juhász Hajnalka, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) alelnöke, országgyűlési képviselője az MTI-hez szerdán eljuttatott videonyilatkozatában.

A politikus Facebook-oldalára feltett videóban azt mondta, az ötkarikás játékok mindig a kemény küzdelemről, a fair playről és a versenyzők határtalan kitartásáról szólnak. "Sajnos a párizsi olimpia számos mozzanata nem a sport felemelő ünnepeként vonul be majd a történelemkönyvekbe, mert amit láttunk, az kisgyermekes anyaként, kereszténydemokrata képviselőként egyszerre elszomorított és mélységesen felháborított" - fogalmazott, hozzátéve: az olimpia megnyitója

Úgy folytatta: elfogadást követelnek azok, akik megalázzák, kigúnyolják a kétezer éves keresztény kultúránkat, amely Európa alapjait teremtette meg. Emberi jogokért kiáltanak azok, akik a kereszténység alapértékeit akarják a porba tiporni - tette fel a kérdést.

PestiSracok facebook image

mondta Juhász Hajnalka.

fogalmazott. A politikus szerint a nyitóelőadás a bizonyíték arra, a genderpropaganda ereje ott tart, hogy a világ legnagyobb sporteseményét is képes befolyásolni. Sőt - folytatta -, a megnyitó mellett a versenyszámokra is hatással van: betiltanak egy szörfdeszkát, amelyen Jézus Krisztus képe szerepelt, aztán egy biológiailag férfi bokszolónak simán engedélyezik, hogy elinduljon a nők mezőnyében.

mondta.

mondta videóüzenetében Juhász Hajnalka.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!