Pesti Srácok

Nem lepődtünk meg – Teljes mellszélességgel beállt Soros György mögé Magyar Péter

Nem lepődtünk meg – Teljes mellszélességgel beállt Soros György mögé Magyar Péter

A nyugati fősodratú média felfedezte magának az új baloldali messiást, és a Washington Post már meg is csinálta a nagyinterjúját Magyar Péterrel, amelyben a Tisza elnevezésű MLM-mozgalom vezetője megint beismerte, hogy hazudott, megint szembe ment a korábbi kijelentéseivel és még Magyarországba is sikerült belerúgnia egy öblöset. Nincs itt semmi újdonság.

Magyar Péter a The Washington Post amerikai lapnak arról panaszkodott, hogy szerinte a magyar állam nem működik, a cikk szerzője pedig arról értekezik, hogy szerinte antiszemita a magyar kormány, alapozta mindezt arra, hogy a kormány elutasítja Soros György nézeteit, nem ért egyet a nemzetállamok megszüntetésével, a migránsok beengedésével és a háborús propagandával, ehelyett fő céljának tekinti Magyarország határainak és a szuverenitásának védelmét – írja az Origo.

A fenti gondolatmenet azért is érdekes, mert néhány hónapja az ATV-nek arra a kérdésre, hogy mit gondol, valóban létezik-e Soros-terv, azt válaszolta: ott volt, amikor 2015-ben Soros György elmondta Brüsszelben azt a tervét, hogy miként adósodjon el az unió, az a koncepció akkor sokaknak ott sem tetszett. Ekkor még úgy nyilatkozott Magyar, hogy szerinte Soros György nem arról híres, hogy filantróp, hanem arról, hogy bedöntött pár országot, pár valutát, Magyarországon pedig meg akarta szerezni az OTP-t.

A magyarországi antiszemitizmus kapcsán pedig érdemes idézni, hogy mind a hazai, mind a nemzetközi zsidószervezetek elismerik, hogy az Orbán-kormányok időszakában Magyaroszágon ténylegesen zéró tolerancia van az antiszemitizmussal szemben. Az Orbán-kormány többször is egyértelműen kiállt a nemzetközi fórumokon Izrael mellett, és Benjamin Netanjahu kormányfő is elismerően nyilatkozott mindig Magyarországról.

Orbán Balázs sem hagyta szó nélkül a The Washington Post cikkét

– fogalmazott Orbán Balázs a Facebook-oldalán megosztott bejegyzésben. Az Origo teljes összeállítását ITT olvashatják.

Forrás: Origo; Fotó: Hatlaczki Balázs/Pestisrácok

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.