Pesti Srácok

Országos váltóvizsgálatot rendelt el Lázár János

Országos váltóvizsgálatot rendelt el Lázár János

Lázár János először szólalt meg a Keleti pályaudvaron történt vonatbaleset óta. Az egész országra kiterjedő rendkívüli váltóvizsgálatot rendelt el.

A MÁV-os kollégák legfrissebb tájékoztatása szerint a keleti országrész irányába, illetve Pécs és Bécs felé teljesen helyreállt a vasúti közlekedés. A teljes országra kiterjedő rendkívüli váltóvizsgálatok a nyugati irányba vezető pályaszakaszokon még tartanak, így azokon ma délre várható a menetrendszerű közlekedés visszaállása – írta friss posztjában Lázár János a Facebookon.

Amint arról portálunk is beszámolt, vasárnap este kisiklott a Kolozsvár felől érkező Claudiopolis InterCity öt kocsija a Keleti pályaudvar előtti bevezető vágányszakaszon, a vonatbalesetben nem sérült meg senki. A baleset miatt a Keleti pályaudvar teljesen megbénult, a vonatok más budapesti állomásokra érkeztek és onnan indultak tovább. Az építési és közlekedési miniszter köszönetet mondott mindenkinek, aki a helyreállítási folyamatokban részt vett. A vonatbaleset után Vitézy Dávid azt írta, hogy még senki nem tudhatja, hogy mi történt pontosan a Keleti pályaudvaron, és mi okozta a kolozsvári InterCity kisiklását.

PestiSracok facebook image

fogalmazott a közlekedési szakember. A korábbi közlekedési államtitkár hétfőn azt írta a Facebookon, hogy „Gyakorlatilag a szemünk előtt omlik össze a magyar vasúti közlekedés: miközben a Keleti pályaudvar a tegnapi baleset miatt továbbra is lezárva, most síntörés keletkezett a Nyugatiba vezető ceglédi fővonalon is.”

Lázár kedden erre úgy reagált, hogy „Magyarország legaktívabban facebookozó szakértője, aki egész életében a Fidesz politikai támogatásával érhetett volna el sikereket, árulásszámba menő csúsztatásokkal uszít a MÁV ellen. Közlekedési szakértőként folyamatosan elárulja volt kollégáit, a vasutasokat, azokat, akik valóban mozgásban tarják az országot.”

A politikus azt írta, hogy azok a fejlesztések, amelyekre Vitézy Dávid hivatkozik és amelyeket a szankciós infláció miatt át kellett ütemezni, eddig a hétvégéig semmiképpen sem valósultak volna meg.

– írta Lázár. A miniszter szerint az elmúlt 15 évben történt a legtöbb fejlesztés.

– fogalmazott a posztjában.

Forrás: Facebook; Fotó: Hatlaczki Balázs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!