Pesti Srácok

Salvini a szólásszabadság nevében szembeszállt az X/Twitter betiltásán mesterkedő uniós politikusokkal

Salvini a szólásszabadság nevében szembeszállt az X/Twitter betiltásán mesterkedő uniós politikusokkal

A szólásszabadság veszélyes korlátozásaként értékelte Matteo Salvini, a Liga olasz jobboldali kormánypárt elnöke hétfő este azt a javaslatot, miszerint ha az Elon Musk tulajdonát képző X közösségi média nem tartja tiszteletben az európai szabályozást, az Európai Unió államaiban bezárhatnák.

Matteo Salvini közösségi oldalain elfogadhatatlannak és aggasztónak nevezte az Európai Unió politikusainak az X lehetséges bezárásával kapcsolatos nyilatkozatait.

-írta Matteo Salvini.

PestiSracok facebook image

A jobboldali politikus Thierry Breton, a távozó Európai Bizottság belső piacért felelős biztosa korábbi levelére utalt. Breton augusztus 12-én - a Donald Trump amerikai elnökjelölttel az X-en sugárzott interjút megelőzően - levélben szólította fel Elon Muskot az uniós jogszabályok betartására. Sandro Gozi hétfőn a La Repubblica olasz napilapban úgy fogalmazott: "ha Elon Musk nem alkalmazkodik a digitális szolgáltatásokra vonatkozó európai szabályokhoz, az Európai Bizottság az X leállítására kéri a kontinensen működő szolgáltatókat, vagy végső esetben elrendeli a közösségi médiafelület teljes megszüntetését az Unió területén". Sandro Gozi a korábbi Renzi-kormány EU-ügyi minisztere volt, jelenleg az Emanuel Macron vezette francia kormánypárt európai parlamenti képviselője.

Matteo Salvini úgy vélte, "Macron olasz európai parlamenti képviselője" újabb fenyegetést intézett a szólásszabadság ellen Európában.

-írta Salvini. Matteo Salvini szerint "több millió másképpen gondolkodó embert akarnak elhallgattatni (...) elfogadhatatlan! Elég volt a szájzárból!".

A Liga politikusa a bejegyzéséhez Elon Musk köszönő üzenetét is csatolta.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!