Pesti Srácok

Íme a legújabb javaslat: nem vehetnének többé ingatlant az oroszok Finnországban

Íme a legújabb javaslat: nem vehetnének többé ingatlant az oroszok Finnországban

Innovatív finn tervről számol be az Euractiv: Antti Häkkänen védelmi miniszter, az Európai Néppárthoz tartozó Nemzeti Koalíciópárt politikusa azt javasolta, hogy tiltsák meg az ingatlanvásárlást Finnországban az orosz állampolgároknak.

A javaslat az oroszokat név szerint nem említi, ehelyett szövegszerűen úgy fogalmaz, hogy a tiltásnak azon országok állampolgáraira kellene vonatkoznia,

A Mandiner által szemlézett cikk szerint így aztán a tilalom vonatkozhat az oroszokra, de jelentős előnye az is, hogy bármely más országra is kiterjeszthető. Häkkänen a javaslatot azzal indokolja, hogy Oroszország megmutatta: képes kihasználni a kiskapukat az európai társadalmakban. Ezért aztán „a határvédelmet, a kritikus infrastruktúrát és az ingatlantulajdonlást előre meg kell védeni, hogy ne lehessen őket a társadalom gyengítésére felhasználni”.

PestiSracok facebook image

Az oroszok ingatlanvásárlása a finn miniszter szerint az ország biztonságát, gazdaságát, infrastuktúráját és ellátásbiztonságát is veszélyeztetheti, bár nem fejtette ki, miként.

Az Euractiv értesülései szerint bizonyos kivételek azért adhatók lennének az új tiltás alól, például az állandó tartózkodási engedéllyel rendelkezőknek, vagy azon kettős állampolgároknak, akiknek az egyik állampolgárságuk a finn. Múlt hónapban egyébként átment a finn parlamenten az a törvényjavaslat is, amelynek értelmében a finn-orosz határon menekültstátuszért folyamodókat automatikusan elutasítanák. A mostani elképzelés még ősszel a parlament elé kerülhet.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/NTB/Heiko Junge

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!