Pesti Srácok

Nagy Márton Pekingben tárgyalt a magyarországi infrastrukturális fejlesztésekről

Nagy Márton Pekingben tárgyalt a magyarországi infrastrukturális fejlesztésekről

Kína legfontosabb gazdasági stratégiai irányító testületének vezetőivel találkozott Pekingben Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. A megbeszélés fókuszában a magyarországi beruházási projektek és azok lehetséges kínai finanszírozásának kérdései álltak, ami stratégiájának megvalósítása szempontjából meghatározó - közölte a tárca.

A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint többek közt áttekintették a magyar-kínai gazdasági kapcsolatok legfontosabb területeit és a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésének helyzetét. A tárgyaláson szó esett a lehetséges jövőbeni közös projektekről az Övezet és Út kezdeményezés keretében: a közlekedési infrastruktúra területén a V0 és a budapesti repülőtérre vezető vasútvonalakról, a magyar-szerb határátkelő fejlesztéséről, illetve a Szerbiába vezető kőolaj vezeték és az elektromosautó-töltő hálózat fejlesztésének lehetőségeiről.

Kína és Magyarország közötti hosszú távú stratégiai együttműködés az elmúlt évtizedben egyre intenzívebbé vált. A két ország közötti diplomáciai kapcsolatok 75 éves fennállása és a Kína által meghirdetett Övezet és Út kezdeményezéshez való 2015-ös csatlakozás óta a magyar-kínai kapcsolatok folyamatosan mélyülnek.

2024-ben Hszi Csin-ping kínai elnök történelmi jelentőségű magyarországi látogatása új szintre emelte az együttműködést, amely során a Kínai Népköztársaság és Magyarország közös nyilatkozatot tett egy átfogó stratégiai partnerség (all-weather comprehensive strategic partnership) létrehozásáról.

PestiSracok facebook image

Vezető kép: MTI/Purger Tamás

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.