Pesti Srácok

Jogerősen elítélték Fekete-Győr Andrást, megfoszthatják parlamenti mandátumától is

Jogerősen elítélték Fekete-Győr Andrást, megfoszthatják parlamenti mandátumától is

Hat évvel az úgynevezett túlóratörvény miatti tüntetések után, most született meg a végső ítélet Fekete-Győr András, a Momentum egykori elnöke ügyében. A politikust csoportosan, társtettesként elkövetett hivatalos személy elleni erőszak vádjában elsőfokon felmentették, másodfokon felfüggesztett börtönbüntetést kapott, csütörtökön viszont már jogerős ítéletet hoztak az ügyben, két év felfüggesztett börtönbüntetést kapott a Momentum korábbi elnöke.

Az elsőrendű vádlottat, Szarvas Koppány Bendegúzt három év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság csoportosan, elkövetett hivatalos személy elleni erőszakért.

Fekete-Győr Andrást hat évvel az eljárás megkezdése után egy év szabadságvesztésre ítélték, amelynek végrehajtását két évre felfüggesztették. A Fővárosi Ítélőtábla a vizsgálat során megállapította, hogy az első és a másodfokú bíróság sem követett el szabálysértést, azonban a elsőfokú bírálat döntése nem volt megalapozott, ugyanis a tényállás megállapítása nem volt bizonyított.

Az elsőrendű vádlott elkövette a hivatalos elleni erőszak bűntettének magatartását, azonban a másodrendű vádlott cselekedeteiből hiányzott az erőszak, de így is azt állapították meg, hogy Fekete-Győr András cselekedetei is kimerítette a hivatalos elleni erőszak bűntettének magatartását, mert a büntetőjog nem határozza meg az erőszak fogalmát, így azt minden tényállásnál külön kell vizsgálni.

PestiSracok facebook image

(Index / Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!