Pesti Srácok

Magyarország elvárja, hogy ne legyen visszalépés a kisebbségi jogok terén Szlovákiában

Magyarország elvárja, hogy ne legyen visszalépés a kisebbségi jogok terén Szlovákiában

A magyar kormány szorosan figyelemmel követi a szlovákiai nyelvtörvény esetleges módosítását, s azt a világos elvárást támasztja, hogy ne legyen semmifajta visszalépés a kisebbségi jogok terén – szögezte le Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető az Országgyűlés külügyi bizottságának meghallgatásán a szlovák nyelvtörvény esetleges módosításával kapcsolatos képviselői kérdésre válaszolva kijelentette, hogy "a magyar külpolitika egyik szíve-közepe a nemzetpolitika", ez szavai szerint hazánk történelméből adódik, ugyanis az ország és a nemzet határai nem esnek egybe.

Leszögezte, hogy nincs hivatalos kormányzati előterjesztés Szlovákiában a nyelvtörvény módosítására, zajlanak viszont előkészítő munkálatok.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Szijjártó Péter ezután arról is beszámolt, hogy a pozsonyi magyar nagykövet előző nap is egyeztetett a szlovák kormány kisebbségi ügyekkel foglalkozó biztosával, aki megerősítette, hogy nem csak hivatalos kormányzati, de hivatalos minisztériumi előterjesztés sincs még az ügyben.

– húzta alá. A miniszter kifejtette, hogy kiváló az együttműködés a jelenlegi szlovák kormánnyal, a felek hasonlóan látják a világ előtt álló súlyos kihívásokat, ami megteremti a lehetőséget az őszinte párbeszédre még a legnehezebb kérdésekben is.

– mondta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Soós Lajos
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!