Pesti Srácok

A Fővárosi Törvényszék ítélete szerint "a társadalomra veszélyes" cselekedetnek minősül, ha valaki eltávolít egy szivárványos zászlót

A Fővárosi Törvényszék ítélete szerint "a társadalomra veszélyes" cselekedetnek minősül, ha valaki eltávolít egy szivárványos zászlót

Többrendbeli rongálás, egy szivárványos zászló eltávolítása, illetve egy plakát lefestése miatt 1,1 millió forintos pénzbüntetésre ítélte kedden a Fővárosi Törvényszék Novák Elődöt, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjét.

A másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék néhány ponton megváltoztatta a nem jogerős határozatot korábban meghozó Budai Központi Kerületi Bíróság végzését, így például a garázdaság bűncselekményét nem állapította meg. A pénzbüntetés mértéke megegyezik az elsőfokú bíróság által megállapítottal.

A vádirat szerint Novák Előd 2019-ben festékkel rongált meg egy plakátot a XI. kerületi Budapesti Művelődési Központban. Az országgyűlési képviselő szerint a kiállított plakát a melegpropagandához kapcsolható, ő pedig - a védekezése értelmében - a véleményét nyilvánította ki tettével. A másik esetben a politikus 2020-ban az Újbudai Önkormányzat épületéről távolított el egy szivárványos zászlót hasonló indokkal. Novák Előd ellen egy harmadik esetben is eljárás indult, miután ugyancsak 2020-ban a budapesti Városházáról vette le a szivárványos zászlót. Utóbbi történetben végül jogerősen figyelmeztetésben részesítették, a bíróság megállapítása szerint az ügyben "büntetés kiszabása nem volt indokolt".

A Fővárosi Törvényszék ítéletének keddi indokolásában elhangzott, hogy Novák Előd védekezése nem elfogadható, cselekményei túlmutatnak a véleménynyilvánításon, és a társadalomra veszélyesek. A bíróság arra is kötelezte a vádlottat, hogy a szivárványos zászló, illetve a plakát helyreállításának 50, illetve 70 ezer forint körüli költségeit kamatostól fizesse meg. Az utolsó szó jogán Novák Előd egyebek mellett elmondta, országgyűlési képviselőként többször javasolta már a Parlamentben, hogy az általa melegpropaganda-termékeknek nevezett tárgyakat ki lehessen tiltani a közösségi terekről, a közterületekről.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!