Pesti Srácok

A környezetvédelemre fogja a momentumos terézvárosi polgármester, hogy 36 ezer forintra emeli az éves parkolási díjat

A környezetvédelemre fogja a momentumos terézvárosi polgármester, hogy 36 ezer forintra emeli az éves parkolási díjat

Soproni Tamás úgy kívánja meghálálni a kerületieknek, hogy rá szavaztak az önkormányzati választáson, hogy az éves parkolási díjat 36 ezer forintra emeli. Persze ahhoz nincsen mersze, hogy beismerje, milyen jól fog jönni ez a pénz a lakosoktól az önkormányzatnak, inkább arról beszél, hogy óvni kell a környezetet és ő csak nyugat-európai mintát követ. Ez azonban nem valószínű, hogy nyugtatja azokat, akiknek most a zsebükbe kell nyúlniuk.

Folytatódik a fővárosban az autósüldözés, melyet Karácsony Gergely kezdett, Niedermüller Péter folyatott és amibe most Soproni Tamás is beszáll azzal, hogy a terézvárosi lakosoknak mostantól 36 ezer forintot kell évente fizetniük azért, hogy a kerületben parkolhassanak. Azzal nyugtatja a kedélyeket, hogy ez havonta mindösszesen 3 ezer forintot jelent, ami 5 liter benzin. Eddig azonban ingyen parkolhattak azok, akik itt laktak, szóval mindenképp egy érvágás nekik.

A momentumos polgármester bejegyzésében kiemelte, hogy az előző városvezetés (a fideszes) mélygarázsokkal, parkolóházakkal, okosparkolással igyekezett megoldani a környékbeli parkolási problémákat (ami az V. kerületben, ahol most is fideszes a vezetés még mindig így van) de ez nem megoldás, mert csak parkolósorokat okoz. A pénz szedése az igazi megoldás...

Végül nem kell aggódni, hiszen jó helyre kerül a zsozsó, mivel

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook, fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!