Pesti Srácok

Karácsonyi ajándék a médiának – Konszolidálódna a The New York Times

Karácsonyi ajándék a médiának – Konszolidálódna a The New York Times

Ha valaki felismeri a saját hibáját és azt kijavítani igyekszik, az mindig nagy erőpróba. Éppen ezért most minden szarkazmus és kekeckedés nélkül gratulálunk a The New York Timesnak, hogy elindult azon az úton, melynek végén talán tényleg független sajtóorgánummá válhat.

Nem titok, hogy a The New York Times a balliberális média egyik zászlóshajója. A lap nyíltan vállalta ideológiai elfogultságát, és olyan élesben tolja évek óta a woke propagandát, hogy azt már nehéz fokozni. Most azonban a jelek szerint valami változik, hogy az ünnepi hangulat miatt, vagy az amerikai politikai fordulatok miatt, azt nem tudni, de úgy tűnik a szerkesztőség elhatározta, hogy egy kicsit visszaeveznek a normalitás vizeire.

A nagy történelmi múltú lapot birtokló holding ugyanis nemrégiben bejelentette, hogy kifejezetten jobboldali gondolkodású gyakornokokat keres, sőt megjelent az első cikk is, melyben bírálták Hollywood elmúlt években folytatott tevékenységét, a filmtörténet "sokszínűség elvű korszakának" titulálva azt, megjegyezve, hogy az erőltetett liberális propaganda mekkora károkat okozott a filmművészetnek.

Persze, az út még rögös, és az is lehet, hogy az egész mögött mindössze az áll, hogy reménykednek abban, egy enyhébb arculatváltás visszacsalogat egy pár olvasót, de azért adjuk meg nekik a bizalmat, hátha tényleg arra törekszenek, hogy egy kissé konszolidáltabb nézőpontot jelenítsenek meg. Sok sikert kívánunk!

PestiSracok facebook image

Fotó: PS

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.