Pesti Srácok

Megkezdték Musk energiatárolójának gyártását Kínában

Megkezdték Musk energiatárolójának gyártását Kínában

Megkezdődött a próbagyártás a Tesla Inc. amerikai elektromobilitás-technológiai és energetikai vállalat sanghaji Megapack akkumulátoregységeket gyártó üzemében, hét hónappal az építkezés megkezdése után - közölte a Tesla China kedden.

A Tesla Megapack nagyméretű, erőművek számára készülő lítium-ion akkumulátoros, helyhez kötött energiatároló egység, amelyet a Tesla Energy, a Tesla, Inc. energetikai leányvállalata gyárt. A Megapack elsősorban az elektromos energiaellátó hálózatok ellátási és terhelésingadozásainak a kiegyenlítésére, stabilizálására szolgál. A tömeggyártás várhatóan 2025 első negyedévében kezdődik meg.

A tervezett kapacitás évi 10 ezer Megapack egység, ami összesen 40 gigawattóra (GWh) elektromos áram tárolására alkalmas kapacitásnak felel meg. A mintegy 200 ezer négyzetméteres területen létrehozott új üzem közel 201,7 millió dollár beruházással valósult meg. A sanghaji a Tesla első Megapack egységeket gyártó létesítménye az Egyesült Államokon kívül.

(MTI / Kiemelt kép: MTI/EPA/Filip Singer)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.