Pesti Srácok

Az illegális migránsok jöhetnek, de az arab befektetők nem: ez a Momentum logikája

Az illegális migránsok jöhetnek, de az arab befektetők nem: ez a Momentum logikája

Megszokhattuk már, hogy a Momentum abban a legjobb, hogy a fejlődés útjába álljon, nekik sem Olimpia, sem városfejlesztés nem kell. Most viszont elérték a saját farkukat és talán észre sem veszik, de épp azt rágcsálják. A kormányt ugyanis idegengyűlölettel vádolják, amiért megálljt parancsoltak az illegális migrációnak, miközben ők támogatják, hogy bárki jöhessen Magyarországra, legyünk színesek, de azzal már nem értenek egyet, hogy az "idegenek" építő és nem romboló szándékkal érkezzenek hazánkba. A színes Magyarországért küzdő társaság egyébként egyre többször szólal fel a külföldiek ellen.

Alternatív népszavazás -ez az amit ma Tompos Márton bejelentett a Városháza udvarán, ez az új eszköz, amiel a kormányt támadni akarják. Mert milyen dolog az, hogy egy évtizedek óta elhanyagolt, szemetes területet végre valaki észre vett és élhető városrésszé alakítaná. Ha nem lehet az övék, akkor legyen az enyészeté -ez a felfogásuk.

A hergelésben oly kiváló pártocska most azt kifogásolja, hogy nem a magyar állam építi újjá Rákosrendezőt, hanem arab befektetők. Onnan is látszik, hogy ez egy álindok részükről, mert a stadionokat például az állam építette mégis állandóan problémáznak rajta. Az a párt beszél most kiárusításról, amely szemét sosem szúrta, hogy az MSZP-SZDSZ korszakban a közműveink külföldi kézre kerültek gyárainkkal együtt, amik közül sokat be is zárattak. Olyannyira nem, hogy a választásokkor még képesek is voltak ezekkel a posztkommunista emberekkel annak ellenére összefogni, hogy százszor elmondták, hogy nem teszik ezt meg soha. Így higgy a Momentumnak...

A másik érdekesség, hogy mi a baja a Momentumnak az arabokkal? Eddig úgy tudtuk, hogy színes Magyarországért küzdenek. Mostanában azonban egyre többször fordul elő, hogy hol a kínaiak ellen vannak, hol a külföldi vendégmunkások csípik a szemüket, most meg az arab befektetők. Valójában viszont az zavarja őket, hogy már megint a fejlődés üti fel a fejét pedig ők szorgos kis hangyaként azon dolgoznak, hogy álljon meg az élet Magyarországon. Szövetségesük Karácsony Gergely is a saját farkát harapdálja, hiszen eddig azon hisztizett, hogy nincs pénze a Fővárosnak, most mégis élni akar az elővásárlási jogával. A kérdés csak az: de mibű?

PestiSracok facebook image

Mindenesetre kíváncsian várjuk az alternatív népszavazást, amin természetesen csak budapestiek vehetnek majd részt. Az eredményt nagyjából már sejtjük, olyasmi lesz, mint a híres Lakógyűlésé, amin bár csak 136-an vettek részt a több mint másfél millió itt élőből, mégis úgy lett előadva mintha valóban tükrözné a budapestiek akaratát.

Forrás: Facebook, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!