Pesti Srácok

Bűncselekmény gyanúja miatt nyomoznak az újpesti polgármester házfelújításával kapcsolatban

Bűncselekmény gyanúja miatt nyomoznak az újpesti polgármester házfelújításával kapcsolatban

Még mindig zajlik a súlyos, sokéves börtönbüntetéssel járó bűncselekmény miatti nyomozás Trippon Norberték házfelújításával kapcsolatban – tudta meg a Magyar Nemzet. A bűnügynek jelenleg három gyanúsítottja van, de a szálak több baloldali önkormányzatot érintő korrupcióig is elvezethetnek. A lap információi szerint a közvetlenül a polgármester ellen nem folyik nyomozás.

Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt az akkor még alpolgármester alpolgármester házfelújítását ténylegesen végző, és a korrupciós ügybe keveredett SZIN-KER Kft-vel még 2024-re is több felújítási szerződést kötött az önkormányzat tulajdonában álló egészségügyi cég. Most pedig a lap birtokába jutott levelezés azt is bizonyítja, hogy a SZIN-KER-en keresztül történt Tripponék házfelújítása részleteinek egyeztetése, ami bizonyítja a korrupciós hálózat meglétét.Mint ismert, a szerződéseket Trippon Norbert városházi beosztottja, Borbíró Zoltán véglegesítette. Mindez azért is különösen érdekes, mert bár Trippon tagadni próbálta, hogy bármi rálátása lett volna az érintett cégek működésére, valójában az egyik beosztottja készítette elő azt a szerződést, amellyel elfedték, hogy az újpesti önkormányzat tenderbajnoka, a SZIN-KER Kft. végzett nagyértékű felújítást a közbeszerzésekért felelős alpolgármesternek. A fentiek már önmagukban is terhelőek Tripponra nézve, most azonban az Origóhoz eljutott dokumentum tanúsága szerint az Ungár Klára, korábbi SZDSZ-es politikus által vezetett szakrendelő az elmúlt 5 évben összesen nettó 161 millió forintnyi, bruttó több mint 200 millió forintnyi megbízást adott a Tripponék házfelújítását végző cégnek. 2024-ben a Bőrgyógyászat, nőgyógyászat, gyermekgyógytorna, gyermek szakrendelő építési és felújítási munkálatait végezték el közel 19 millió forint értékben.

Forrás: Magyar Nemzet, Fotó: MTI/Bruzák Noémi
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!