Izgatottan várjuk a Fehérorosz elnökválasztás végeredményét, vajon hány százalékot szavaz meg magának Lukasenko?

Reggel 8-kor Fehéroroszország-szerte (Belorusszia-szerte) kinyitottak a szavazóhelységek, ahol úgy lehet csinálni, mintha demokrácia lenne. A idillhez azzal járult hozzá Lukasenko (Lukasenka), hogy saját magán kívül további öt jelöltet engedett regisztrálni, akik méltóságteljesen alulmaradhatnak.
Négy versenyző is ringben lépett, hogy ott elismételjék Sacha Baron Cohen Diktátorából a síkfutók szerepét. A kihívók a következők:
- Anna Kanopatszkaja, az udvari ellenzék vezető személyisége, a képviselőház tagja, a Liberális Demokrata Párt vezetője;
- Oleg Gajdukevics, az udvari ellenzék vezető személyisége, a képviselőház tagja, szintén a Liberális Demokrata Pártból, nehogy véletlenül többet kapjanak 5 százaléknál;
- Szergej Szirjankov, az udvari ellenzék vezető személyisége a kommunista pártból;
- Alekszandr Hizsnyak, az udvari ellenzék vezető személyisége, a Munka és Igazságosság Párt vezetője.
Az országban több mint 5000 szavazóhelyiséget alakítottak ki, külföldön egyet sem, miután a hatóságokat aggasztotta, hogy ott nehezebben tudnak szavazatokat hamisítani. Meg azért sem, mert a 2020-as választásokat követően széles körű tiltakozásokat váltottak ki nyugaton a választási csalások, amelyeket Minszk letagadott és a tüntetéseket külföldi beavatkozással kiváltott zavargásoknak minősítette.

Lukasenko tavaly lazán elismerte, hogy Fehéroroszországban diktatúra van, a
stabilitás, a biztonság, a rend, a kedvesség és a vendégszeretet”
diktatúrájának nevezte. Legalább van stílusa, ha már egy gazember.