Van, aki sosem tanul: a Marvel-sztár úgy érezte, ennek a mondatnak most van itt az ideje

Évek óta halljuk, hogy a nézőknek kezd elege lenni Hollywood Amerika- és nemzetellenes elképzeléseiből. Évtizedek óta toplistás nevek buknak meg, mind filmek, mind videojátékok terén. A kék hajú, orrkarikás és többnyire molett rendezőnők megpróbálják elhitetni velünk, hogy mi vagyunk a bigottak, amiért nem szeretjük, ha például "bebuzítják" a kedvenc gyerekkori hőseinket, de a rögvalóság azt mutatja, hogy mi – a nézők – maradunk a helyünkön, ők pedig új munkát keresnek.
Mára mád mindenki láthatja, hogy a woke a filmekben sem működik. Ettől függetlenül mindig akad egy szerencselovag, aki úgy dönt, hogy lapot húz a huszonegyre. Mai bohócunk Anthony Mackie, aki szerint Amerika kapitány nem kell, hogy Amerikát képviselje. Ez a kijelentés pontosan olyan, mint a fekete-fehér szivárvány vagy a napelemes zseblámpa, illetve a fekete Hófehérke (lol, ezt mondjuk tényleg megcsinálták- a szerk.). De akkor mit képvisel Amerika kapitány, ha nem Amerikát? Mackie ezt is elárulta:
"Amerika Kapitány sokféle dolgot képvisel, de szerintem az 'Amerika' kifejezésnek nem kellene ezek között szerepelnie. Ő egy olyan férfi, aki megtartja a szavát, és van benne becsület, méltóság és integritás. Olyan valaki, akiben megbízhatunk és akire bármikor számíthatunk” – mondta


Kettős érzésem van ezzel kijelentéssel kapcsolatban. Az utóbbi időben (Észak-) Amerika valóban távol állt ezektől az értékektől. Becsület. Megbízhatóság. Méltóság. Biden Amerikája ezeket hírből sem ismerte. De ne legyünk naivak. Anthony Mackie nem erre utalt, amikor kimondta ezeket a szavakat. Simán csak jóemberkedni akart, és megmutatni, hogy ő mekkora egy világpolgár. Kiválóan sikerült. A rajongók így is nehezen fogadták, hogy ő veszi át Steve Rogers, azaz Amerika kapitány helyét, most pedig még bedob egy ilyen anti-hazafi dumát.
Lehet, hogy úgy érzi, Hollywoodban ezzel most nagyot szakíthat, de a világ szemmel láthatóan nem erre halad. Illene már tanulni a korábbi hollywoodi "szuperprodukciókból". She-Hulk, Akolitus, Hófehérke, a Gyűrűk ura sorozat és sok más egyéb példa mutatja: a nézők a szórakozás miatt ülnek be egy filmre, nem azért, hogy ideológiai továbbképzésen vegyenek részt.