Pesti Srácok

Renge Zsolt: Újpestnek ma nincs valós képviselete

Renge Zsolt: Újpestnek ma nincs valós képviselete

„Varju László szerint ez a választás róla szól, szerintem pedig ez a választás Újpestről és Angyalföldről szól” – mondta a Magyar Nemzetnek adott interjúban Renge Zsolt, a kormánypártok jelöltje az időközi országgyűlési választás kapcsán. Az újpestiek és angyalföldiek hamarosan arról döntenek, hogy ki képviselje őket az Országgyűlésben, miután a bíróság jogerősen elítélte Varju Lászlót választási csalás, garázdaság és testi sértés miatt, aminek következtében lemondott mandátumáról. Renge Zsolt szerint a választás tétje nem csupán a politikai erőviszonyokról szól, hanem arról is, hogy a kerület lakói milyen jövőt szeretnének.

Renge hangsúlyozta, hogy korábbi önkormányzati képviselőként már bizonyították, hogy lehet és kell is fejleszteni a várost.

– sorolta az eredményeket a politikus.

PestiSracok facebook image

A jövőbeni tervek között kiemelte a 3-as metró meghosszabbítását Káposztásmegyerig, amelyhez a tervek már elkészültek, csupán politikai akarat hiányzik. Fontosnak tartja továbbá a Duna-part rendbetételét, hiszen jelenleg hajléktalanok lakják be a területet, amit a főváros nem kezel megfelelően.

Renge szerint a választás nemcsak a helyi fejlesztések jövőjéről szól, hanem arról is, hogy sikerül-e tovább erősíteni a patrióta oldalt, amely háború- és migrációellenes politikát folytat. A politikus sújosan bírálta a DK-s politikusokat, megjegyezve, hogy szerinte sokkal több időt töltenek bíróságokon vagy börtönben, mint a munkahelyükön. Hozzátette, hogy Varju László összesen három bűncselekmény miatt lett elítélve jogerősen.

– fogalmazott Renge Zsolt.

Renge szerint a március 23-i választáson arról is döntenek az újpestiek, hogy a kerület fejlődését helyezik-e előtérbe, vagy olyan politikus kapja meg a mandátumot, aki szerinte a brüsszeli érdekeket képviseli. A politikus szerint Újpest és Angyalföld sokkal többre képes, ha a lakók olyan képviselőt választanak, aki valóban az ő érdekeiket tartja szem előtt.

Forrás: Magyar Nemzet

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.