Pesti Srácok

Várhatóan letartóztatják a német anyát, aki agyonverte 10 éves kisfiát Berekfürdő - Tatárülésen

Várhatóan letartóztatják a német anyát, aki agyonverte 10 éves kisfiát Berekfürdő - Tatárülésen

Gyanúsítottként hallgatták ki a vasárnap Berekfürdőn holtan talált 10 éves kisfiú német anyját. A nő kórházban van, miután vasárnap öngyilkosságot követett el. Lapértesülések szerint agyonverte a kisfiát. Az asszonyt várhatóan letartóztatja a nyomozási bíró.

Emberölés bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök a vasárnap holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyját és letartóztatását kezdeményezik - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n.

Március 2-án 6 óra 40 perckor telefonon érkezett lakossági bejelentés a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság Tevékenységirányítási Központjába, miszerint egy német állampolgárságú férfi Karcag külterületén, Berekfürdő közelében található otthonában holtan találta élettársa német állampolgárságú fiát.

A beszerzett adatok alapján a vármegyei nyomozók még március 2-án őrizetbe vették a gyermek német édesanyját.

PestiSracok facebook image

A haláleset körülményeit a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság további szakértők bevonásával vizsgálja.

Felbolydult a tanyavilág

Helyszínelő a tanyavilágban. Fotó: MW/Szoljon.hu - Daróczi Erzsébet

A helyiek, a környéken élők már jóval a rendőrség hivatalos közleménye előtt sejtették, hogy valami nagy baj történhetett: a legnépszerűbb közösségi média különböző felületein néhány fotó bukkant fel, amelyeken az látszott, hogy rendőrök helyszínelnek egy, a nagykunsági tanyavilághoz hasonlító helyszínen. A hozzászólók azonnal találgatni kezdték, hol készülhettek a szomorú képek, később azonban kiderült, hogy a Berekfürdő külterületén található Tatárülésnél. A helyszínt megközelítve pedig már hírportálunk munkatársai számára is biztossá vált, hogy komoly bűntény történhetett, délután fél kettőkor ugyanis még nagy erőkkel dolgoztak a talpig fehér kezeslábasba öltözött rendőrök - írta riportjában a Szoljon.hu.

Miután a rendőrség lezárta a tanyaközpont bejáratát, a portál tudósítói sem tudtak közelebb jutni a tetthelyhez, ezért Berekfürdő felé indultak a borzalmas tragédia helyszínéről, amely egyébként a Berekfürdőre vezető bekötő útnál található, a falutól egy kilométerre. Többen is elmondták: a csendes tanyaközpont legelső, új építésű lakóházában történtek a borzalmak.

A helyiek döbbenten állnak a történtek előtt. A legtöbben gyilkosságot emlegetve elítélték az anya tettét.

Az apa talált rá gyermeke élettelen testére

Később sokkoló részletek derültek ki a berekfürdői gyerekgyilkosságról. A szomszédok szerint a tízéves Livinnel az édesanyja, a 37 éves Damaris végzett, aki agyonverte a kisfiút, majd a tyúkólban rejtette el a holttestet. A gyermekre az apja, Ingó talált rá, aki az egyik utcában élő férfitól kért segítséget. - olvasható a szoljon.hu portálon.

Hozzám vasárnap reggel, fél hétkor jött át a férfi – nyilatkozta a Borsnak Attila, a szemtanú. Sírva közölte, hogy meghalt a kisfia, Livin és hívjak azonnal mentőt. Én így is tettem, kiérkeztek a mentők, majd a rendőrök is. Ekkor tudtam meg, hogy még szombat este fél tízkor elvitték az anyát, mert öngyilkosságot kísérelt meg, felvágta az ereit. Csak másnap reggel jöttek a kisfiúért. A férfit a rendőrök megbilincselték és elvitték, de azóta már láttam itthon van, kiengedték – részletezte a Tatárülés telep első házában történteket Attila.

- Én úgy tudom, hogy az anyjának problémája volt vele, bezárta a fiút, ezért se láttuk őket mostanában együtt. Ki akart szökni a kisfiú, az udvar felé szaladt, ám az anyja utolérte és agyonverte. A testét elrejtette a tyúkólban. Ezek után vágta fel az anya az ereit

– mondta a hivatalosan meg nem megerősített, a tanyavilágban terjedő híreket az egyik ismerős.

Forrás: police.hu, Szoljon.hu, Bors

Kiemelt kép: A gyermekgyilkosság helyszíne. Fotó: MW/szoljon.hu - Daróczi Erzsébet

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.