Pesti Srácok

Adománygyűjtés ukrán módra: 20 százalékot vesznek le maguknak a celebek a háborús adományokból

Adománygyűjtés ukrán módra: 20 százalékot vesznek le maguknak a celebek a háborús adományokból

Újabb megdöbbentő dologra derült fény a háború sújtotta Ukrajnában. Az ország, amelyet a "bölcs" uniós vezetők, illetve képviselők egy része demokratikusnak minősít, és amelynek az Európai Unióba való felvételét sürgeti, most újra bebizonyította, hogy nincs helye az európai közösségben. Azt már tudjuk, hogy a jól működő és nagy profitot hozó ukrán szervezett bűnözést még inkább felvirágoztatta a nyugati fegyverek beáramlása, amelyek egy része már bizonyítottan Mexikóban kötött ki. Az országban a kisebbségi jogok csak papíron léteznek, az alapvető emberi jogokat az ukrán vezetés jóváhagyásával tiporják földbe. Most pedig kiderült, hogy az ukránok adománygyűjtése valójában nem más, mint pénzkereseti lehetőség a tehetősebbeknek. Addig meg az Európai Unió vezetői szépen csendben folyósítják a milliárdos tételeket, amelynek egy része - feltehetően - ugyanúgy magánkézben végzi.

Ruszlana Danilkina (művésznevén Szima), az ukrán hadsereg veteránja, aki a háborúban elvesztette egyik lábát, TikTokon számol be egy megdöbbentő és általános jelenségről:

Mint kiderült, a háborús erőfeszítéseket támogató adománygyűjtés kritikus fontosságú Ukrajnában, így ez a gyakorlat súlyos kérdéseket vet fel a befolyásos személyek szerepvállalásával kapcsolatban – erről az Index írt.

PestiSracok facebook image

Ruszlana Danilkina az interjúban azt mondta:

Az emberek már amúgy sem foglalkoznak ezzel, és most ilyen módszerekkel próbálják népszerűsíteni az adománygyűjtéseket az ismert emberek körében – tette hozzá a veterán, aki maga is celebnek számít.

Ez az eset is rávilágít arra, hogy Ukrajna még nagyon messze van attól, hogy az Európai Unió tagja legyen. A csatlakozás gátja - az országban zajló háborún túl - Ukrajna oligarchikus berendezkedése, amely továbbra is biztos keretet biztosít az országban zajló bűnözésnek és korrupciónak. De ez az uniós vezetőket és európai parlamenti képviselőket hidegen hagyja, és inkább a jogfosztások fölött szemet hunyva, de Ukrajna "hősi" harcát előtérbe, míg az uniós alapértékeket hátra tolva sürgeti keleti szomszédunk felvételét. És már azt is tudjuk, hogy mindezt úgy akarja megvalósítani, hogy a jelenlegi tagok, így Magyarország gazdasági érdekeit is figyelmen kívül hagyja.

A magyar kormány éppen ezért indította el a VOKS2025-öt, amely lehetőséget a magyar állampolgároknak lehetőséget ad arra, hogy elmondják a véleményüket Ukrajna csatlakozásáról, vagyis arról, szeretnék-e hogy a jövőben a keleti szomszédunk is tagja legyen az Európai Uniónak.

Forrás: Mandiner Vezető kép: Shutterstock

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.