Pesti Srácok

Az Országgyűlés ma tárgyalja a kábítószer elleni fellépésről szóló törvényjavaslatot

Az Országgyűlés ma tárgyalja a kábítószer elleni fellépésről szóló törvényjavaslatot

Az Országgyűlés mai napon vitatja meg a kábítószer előállításának, használatának, terjesztésének, népszerűsítésének tilalmával összefüggő törvénymódosításokat kezdeményező javaslatot, amely jelentős szigorításokat tartalmaz. A javaslatot még Horváth László fideszes országgyűlési képviselő, kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos nyújtotta be a parlamentnek.

A kormány a javaslattal zéró toleranciát hirdetett a kábítószerek ellen, és célja a kábítószer és az illegális tudatmódosító szerek használatának, terjesztésének és népszerűsítésének teljes felszámolása. Az előterjesztés indokolása szerint a "kábítószer súlyosan károsítja az egészséget, megöli az embereket, bűncselekményekhez, balesetekhez, a közbiztonság általános romlásához, tragédiákhoz vezet", és a tudatmódosító szerek terjedése egyre több embert, egyre fiatalabb korosztályt, akár gyermekeket is veszélyeztet. Ezek miatt pedig szükséges a keményebb és szigorúbb fellépés.

A szigorítás értelmében többek között a rendőrség akár 72 órára is őrizetbe veheti azokat, akik nyilvános helyen módosult tudatállapotban viselkednek botrányosan, a drogdílereknek kitiltás is járhat, valamint a hatóság elkobozhatja a droggal összefüggő járműveket, eszközöket, ingatlanokat és gyártóberendezéseket.

Csepelen droggyárat működtettek, a három gyanúsított szabadlábon

PestiSracok facebook image

A Csepel Művek területén működő cég laborjában, ahol egy drograzzia keretében a nyomozó hatóság három férfit gyanúsított meg különböző kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetésével, majd indítványozták a letartóztatásukat. Ugyanakkor a Budai Központi Kerületi Bíróság elutasította a három gyanúsított letartóztatását.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!