Pesti Srácok

Steinbach József: a húsvéti örömhír üzenete, hogy van reménység, van jövő

Steinbach József: a húsvéti örömhír üzenete, hogy van reménység, van jövő

A húsvéti örömhír azt üzeni, hogy van reménység, van jövő, itt és most — fogalmazott a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke húsvétvasárnapi igehirdetésén, Balatonalmádiban.

Steinbach József református püspök az ünnepi istentiszteleten hangsúlyozta: nincs olyan mélység, ahonnan ne lenne újrakezdés, akár személyes életünkben, akár az egyház életében, akár hazánkban, akár a békétlen világban. Ezt adjuk tovább, és az egyház is ezt az örömüzenetet hirdeti — jelentette ki.

Steinbach József az igehirdetésben arról beszélt, van bűn, van betegség, van halál, munkál a gonosz hatalma, ez az alapvető probléma. A kultúra, az irodalom, a költészet, a filozófia és részben a teológia is ezekről a problémákról szól — sorolta.

Dsida Jenő írásából vett példával érzékeltette, hogy ha egy kockacukrot kávéba mártunk, „a sűrű koszos lé milyen sunyi resten kúszik felfelé a kristálytiszta kockatestben”.

PestiSracok facebook image

— tette hozzá. Rámutatott: az ezt halló asszonyok így lesznek a mennyei követ által az evangélium hírvivői. A feltámadás csodáját nem megérteni kell, hinni kell és lehet, és tovább lehet adni — fogalmazott Steinbach József, aki jelezte: az Isten cselekedett és cselekedni fog, vég nélkül, és örökké. Az Isten meghall és meghallgat, kiáltásunkra szól, üzen, és üdvösségesen cselekszik — emelte ki a református püspök húsvétvasárnapi igehirdetésében.

Forrás: MTI. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.