Pesti Srácok

Székesfehérvárról vonatozott Budapestre rendőrségi kordonszalagot lopni a Netanjahu-látogatás alkalmából

Székesfehérvárról vonatozott Budapestre rendőrségi kordonszalagot lopni a Netanjahu-látogatás alkalmából

Izrael miniszterelnöke hivatalos magyarországi látogatásának margóján furcsaságok is előfordulnak. Akad, aki Székesfehérvárról ruccan fel a fővárosba kordonszalagot lopni. A már nem szomjas nő még ki is kérte magának, amikor a rendőrök le akarták tetetni vele a zsákmányt, hiszen meggdolgozott vele, egy órájába telt, amíg összeszedte a 300 méternyi rendőrségi kordonszalagot. Azt ne firtassuk, mit akart kezdeni a szalaggal, hiszen ő maga sem tudja. Biztosan kedveli a "POLICE"-feliratot.

„Biztos, hogy nem rakom le, mert egy órámba telt összeszedni, és szükségem van rá az alkotásomhoz!” – válaszolta láthatóan erőteljes kapatossága ellenére ellentmondást nem tűrő hangon az a 32 éves nő, akit a BRFK Budapesti Rendőr-főkapitányság rendőrei kisebb éjszakai futóverseny után azért állítottak meg, mert tömött zsákjából rendőrségi kordonszalag kandikált ki…

300 méternyi lopott kordonszalag (Forrás: Rendészeti Államtitkárság)

A rendőrségi objektumban már készségesebbnek mutatkozó nő vázolta: a közel 300 méternyi rendőrségi kordonszalagot az Andrássy úton, a Csengery utcában és az Eötvös utcában barangolva tépkedte le, majd gyömöszölte zsákjába.Elgondolt alkotásának koncepciójáról azonban továbbra is hallgatott.

Kiemelt kép: Kordonszalag (Forrás: Rendészeti Államtitkárság)

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!