Pesti Srácok

Orbán Balázs: A Tisza Párt összejátszik az ukrán titkosszolgálattal

Orbán Balázs: A Tisza Párt összejátszik az ukrán titkosszolgálattal

A miniszterelnök politikai igazgatója közösségi oldalán foglalta össze annak bizonyítékait, hogy Magyar Péter és szektája az ukrán titkosszolgálatok kottája szerint játszik. Pontosabban azok kottája szerint, akik az ukrán szolgálatokat működtetik és egy hálózatban tartják a Tisza párttal.

Orbán Balázs közösségi oldalán közzétett bejegyzésében súlyos állításokat fogalmazott meg Ukrajna és a Tisza Párt kapcsolatáról. A politikus szerint Magyarország következetesen békepárti álláspontot képvisel a háború kezdete óta, ezért „nem szabad elköteleződnünk egyik hadviselő fél mellett sem”.

– írta bejegyzésében a politikus. Orbán Balázs szerint nem először fordul elő, hogy Ukrajna „dezinformációs műveletet” indít Magyarország ellen. Orbán Balázs emlékeztet: „a magyar titkosszolgálatok által szolgáltatott információk alapján az ukrán lejárató tevékenységről szóló hírek megfeleltek a valóságnak”. A politikus szerint most egy újabb ilyen művelet zajlik, amelynek célja „a magyar miniszterelnök nemzetközi megítélésének aláásása és Magyarország érdekérvényesítő képességének gyengítése”.

PestiSracok facebook image

A miniszterelnök politikai igazgatója szerint az eset döbbenetes szála, hogy a Tisza Párt lényegében „gondolkodás nélkül magáévá tette az ukrán pozíciót”, és „ráerősített az ukrán dezinformációs művelet narratívájára”. A bejegyzés konkrét lépéseket is felsorol:

– írja Orbán Balázs, hozzátéve: „eddig sem hagytuk, hogy kívülről mondják meg, hogy Magyarországon milyen döntések szülessenek. Nekünk Magyarország az első!”

Forrás, fotó: Facebook;

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!