Pesti Srácok

Június végén gyűlnek össze a magyarok Ópusztaszeren, hogy megteremtsék a nemzeti minimumot

Június végén gyűlnek össze a magyarok Ópusztaszeren, hogy megteremtsék a nemzeti minimumot

Június 27-29. között lesz a magyarság egyik legnagyobb közösségi eseménye: a XI. Magyarok Országos Gyűlése (MOGY). A rendezvényre közel 25.000 látogatót várnak. Száznyolcvan program, százharminc előadás, kétszázötven fellépő és száz árus gondoskodik arról, hogy minden korosztály megtalálja a neki szóló élményeket.

A Nemzetvédelmi Szabadegyetem Alapítvány szervezésében megvalósuló MOGY évről évre több száz ember összehangolt munkájának gyümölcse: szervezők, közösségek, vásárosok, előadók és önkéntesek dolgoznak együtt a sikerért.

Az alapítvány közleménye szerint a 2025-ös rendezvény középpontjában a közösségépítés, a hagyományőrzés és a fenntartható jövő áll.

A legérdekesebb programok között a magyarság történelmét és történetét bemutató előadások, élő bemutatók lesznek.

PestiSracok facebook image

Csatajelenetek, harci bemutatók kelnek életre. Lesz gyermekíjászat, népmesei előadás, ingyenes lovasprogramok, lovagi viadalok, sólyomreptetés, fiatalító táncház, közös ének, ezenkívül fafaragás, lasszódobás, meseelőadás és hangszermustra is várja a fiatalokat.

Családi vetélkedők is lesznek. Délvidékről, Felvidékről, Erdélyből és Kárpátaljáról is érkeznek hozzánk előadók és szervezetek. Zenei élményekben is kapcsolódunk a magyarsághoz, lesz doromb, kolomp, hangtálak, ősi magyar hangszerek, furulyaszó és dobpergés… moldvai csángó táncot és zenét is járhatunk. Több tucat közösség, szervezet és hagyományőrző csoport mutatkozik be saját sátrában.

A MOGY lehetőséget teremt az ismerkedésre, kapcsolatépítésre és közös gondolkodásra.

Közéleti témák között olyan aktualitásokról esik szó, mint a demográfiai fogyás, kiderül, hogyan érthetjük meg jobban a társadalmunk működését, nemzetstratégiai működésről, Magyarország helyzetéről. Lesznek kiállítások, fotóműhely, könyvbemutató, moziestek, filmvetítések.

A belépés 18 év alattiaknak ingyenes.

MTI

Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.