Pesti Srácok

Meghalt két két tűzoltó, akikre rálőttek munka közben az Egyesült Államokban

Meghalt két két tűzoltó, akikre rálőttek munka közben az Egyesült Államokban

Legalább két tűzoltó meghalt munka közben, miután egy vagy több ismeretlen tüzet nyitott rájuk vasárnap az Egyesült Államok nyugati részén fekvő Idaho államban - közölték a hatóságok. A két tűzoltó nevét még nem hozták nyilvánosságra.

Az eset a Canfield-hegyen, egy népszerű kirándulóhelyen történt - közölte Robert Norris, Kootenai megye seriffje sajtótájékoztatón. A terület Coeur d'Alene közelében van, közel Idaho nyugati határához. A tűzoltókat helyi idő szerint 13 óra 20 perckor hívták egy bozóttűzhöz, a lövések 14 óra körül dördültek el - mondta Norris. Hozzátette: "aktív lövöldözős helyzetről" van szó, de a bűnüldöző szervek "felkészültek a gyanúsított semlegesítésére". De ki az elvetemült, akinek egy tűzoltó az ellenség, aki segíteni jön?

. A tűz még mindig ég Kootenai megye hegyvidéki részén, a kirándulók kedvelt területén, miközben a rendfenntartó erők továbbra is tűzharcot folytatnak a lövöldözővel vagy lövöldözőkkel - közölte a seriff. Hozzátette, a fegyveres "nem mutatta jelét annak, hogy meg akarja adni magát", és arra biztatta a rendőröket: "lőjenek, hogy megszüntessék a fenyegetést"

Több hős tűzoltót megtámadtak ma, miközben egy észak-idahói erdőtűz oltására reagáltak

- írta Brad Little, az állam kormányzója az X-en, elítélve "a bátor tűzoltók ellen elkövetett förtelmes közvetlen támadást".

A fegyveres vagy fegyveresek elrejtőztek a sűrű növényzetben

- mondta a seriff, hozzátéve: egyelőre nem tudják, hogy "egy, kettő, három vagy négy" lövöldöző van-e. Az NBC tévétársaság által közzétett felvételek sűrű fehér füstöt mutattak egy dombos, erdős terület fölött. A terület tűzoltóparancsnoka, Pat Riley a KHQ helyi televíziós csatornán azt mondta, "megszakadt a szíve" a támadás miatt. Úgy vélte, fennáll a veszélye annak, hogy a tűz továbbterjed, mivel a tűzoltók a jelenlegi körülmények között nem tudnak oltani. A hatóságok arra kérték a lakosokat, hogy az összecsapás végéig ne mozduljanak ki lakhelyükről.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!