Pesti Srácok

Ursulát megzsarolták! - A green dealért cserébe védik csak meg a zöldek von der Leyent a Pfizer-botránnyal kapcsolatban

Ursulát megzsarolták! - A green dealért cserébe védik csak meg a zöldek von der Leyent a Pfizer-botránnyal kapcsolatban
Fotó: Olivier Hoslet

Fellázadtak a zöldek. A Politico szerint Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnökeként az eddigi legnagyobb kihívással néz szembe, miután többen is azzal fenyegetőztek, hogy megvonják támogatásukat.

„Egy intézményi válság küszöbén állunk” – jelentette ki a Politicónak nyilatkozva Valérie Hayer, a liberális Renew pártcsalád elnöke. 

A Bizottság pénteken jelentette be, hogy visszavonják a zöldítési vállalásokra vonatkozó „Green Claims” jogszabályt, amellyel az alaptalan környezetvédelmi állításokért lehetne felelősségre vonni a nagyvállalatokat 

– emlékeztetett a hírt kiszúró lap.

A Politico ennek kapcsán úgy fogalmazott,

Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnökeként az eddigi legnagyobb kihívással néz szembe, miután többen is azzal fenyegetőztek, hogy megvonják támogatásukat.

Az csak hagyján, hogy a szocialisták és a liberálisok ezzel a Bizottság munkáját blokkolhatják, a Renew egyik magas rangú tisztviselője a brüsszeli lapnak azt nyilatkozta, hogy ha a Bizottság valóban visszavonja a Green Claimst, akkor nem fogják többé „megvédeni” Von der Leyent – a vakcinabeszerzések alatt a Pfizer vezérigazgatójával váltott személyes üzeneteivel kapcsolatban sem.

A Politico arra is felhívta a figyelmet, hogy Von der Leyen döntését az Európai Konzervatívok és Reformerek, valamint a Patrióták Európáért egyaránt üdvözölték.

(Mandiner)

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!