Pesti Srácok

A kommunista, anarchista Alinsky-hez hasonlóan Kulja doki is csak a felforgatásban és a hergelésben jó

null
Fotó: Bodnár Boglárka

Takács Péter ismét a Tisza párt politikusáról posztolt, aki szerinte sem programmal sem olyan képességekkel nem rendelkezik, amelyek az ország kormányzásához szükségesek, csak visszatért arra a terepre, ahol ők otthonosan mozognak: a hergeléshez, az álhírgyártáshoz, a kórházak elleni hecckampányhoz.

Az államtitkár hosszú posztban fejti ki gondolatait Kulja "munkásságáról". Takács felidézi: a Tisza politikusa minden áldott nap megjelenik egy hírrel, amelyben beszámol olyan átmeneti üzemzavarról, kisebb üzemeletetési nehézségről, amik óhatatlanul velejárói 3 millió négyzetméternyi kórház működtetésének. Ezeket persze felnagyítja, dramatizálja és próbálja általános jelenségként beállítani.

Az egykori kommunista agitátor, Saul Alinsky felforgató stratégiáját alkalmazva hergeli a társadalmat főnökével Magyar Péterrel és az őt támogató cselédmédiával - véli az államtitkár.

Saul Alinsky (1909-1972) egykori kommunista agitátor a radikális baloldali eszmék egyik - ártalmas módon - meghatározó alakja. Az általa megalkotott Rules for Radicals című kézikönyv, valamint az abban szereplő 12 pont a társadalmi rend és a legitim kormányok, erkölcsi normákat figyelmen kívül hagyó, az erőszaktól sem visszariadó destabilizálását és a hatalom ily módon való megszerzését tűzte ki célul. 

Alinsky öröksége és módszerei mind a mai napig szervesen élnek a baloldali mozgalmakban, illetve a progresszív politikában, és nem meglepő módon Magyar Péter, valamint a mögötte felsorakozó hálózat különböző entitásai, így a balos média ismert hazai képviselői is ezekben a zavarkeltésre szolgáló eszközökben látják a politikai céljaik elérésének leghatékonyabb eszközét - írja Takács, hozzátéve, hogy

Az Alinsky által kívánatosnak tartott vezető a hétköznapi emberek félelmeire építi politikáját, amint azt Magyar Péter is teszi. A Tisza Párt elnöke közéleti tevékenységének középpontjában az állami ágazatokkal és intézményekkel (pl. egészségügy, gyermekvédelem) szembeni lejárató kampányok állnak, amelyek közvetlen célja a társadalmi szorongás, valamint az annak folyományaként fokozatosan kialakuló szociális feszültség szítása.

Takács szerint két, egymással szorosan összefüggő, ugyancsak a látványpolitizáláshoz kapcsolódó, felforgató jellegű Alinsky-módszer, amelyek gyakorlatilag a Tisza Párt politikai „ethoszának” alapját képezik. Elsőrendű céljuk ugyanis, hogy újonnan kreált, a legtöbb esetben valótlan, vagy elferdítve bemutatott ügyek permanens generálásával folyamatosan lekösse az állam figyelmét, hátráltassa annak működését, egyúttal pedig fenntartsa az ellenzéki tábor érdeklődését. E körbe sorolható - többek között - az időszakosan újabb és újabb állami ágazatokat célkeresztbe állító, a korábbiakban elemzett indulatszítási stratégia, vagy a dollármédiával kiegészülve az a közös, szisztematikus álhírgyártási irányvonal, amelynek legutóbbi példája a kórházak ellen indított hecckampány.

Igen, még a szélsőségesen radikális Saul Salinsky is azon az állásponton volt, hogy a hatalom átvételéhez nélkülözhetetlen a program és a konstruktív alternatíva megléte. A Tisza Pártról azonban továbbra sem lehet tudni, hogy pontosan milyen irányvonal mentén kormányozná Magyarországot. Sajnos erről az ATV-s vitában sem tudtunk meg semmit Magyar Péter "legfelkészültebb" emberétől.  Úgyhogy marad nekik továbbra is a gátlástalan hergelés a mindennél jobban áhított hatalom megszerzése  érdekében - kerül amibe kerül. Ne dőljünk be nekik 

- szögezi le az egészségügyi államtitkár.