Pesti Srácok

Ursula megemészthetetlenné tenné Ukrajnát

Tárgyalások helyett hamis zászlós ukrán támadások? Magyar B. Tamás az utóbbiról kapott információt.
Tárgyalások helyett hamis zászlós ukrán támadások? Magyar B. Tamás az utóbbiról kapott információt.
Fotó: Ludovic Marin

Ukrajnát olyan országgá kell tenni, amely "megemészthetetlen" úgy a jelenlegi, mint a jövőbeli agresszorok számára - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke. Ursula von der Leyen az Ukrajnát segítő nemzetközi koalíció tagjainak Párizsban tartott megbeszélését követően csütörtökön kiemelte, a biztonsági garanciák az egész kontinens jövőjét határozzák meg.

Ursula von der Leyen közleményében azt írta, az Ukrajnának nyújtható biztonsági garanciákról szóló találkozó kulcsfontosságú volt, mert - mint kiemelte - a tét az egész kontinens jövője és biztonsága. Elmondta, az Ukrajna támogatására kész országok nemzetközi koalíciójának tagjai jóváhagyták a béke elérését célzó erőfeszítéseket, valamint az erős Ukrajna és a biztonságos Európa érdekében végzett munkát.

biztonsági garanciák TUSK, Donald; VON DER LEYEN, Ursula; ZELENSZKIJ, Volodimir; FREDERIKSEN, Mette; MACRON, Emmanuel; DE WEVER, Bart; TRUMP, Donald; WITKOFF, Steve; STUBB, Alexander; COSTA, António; SCHOOF, Dick
A biztonsági garanciákról tárgyaltak a hajlandók; fotó: Ludovic Marin

A biztonsági garancia gerincét az erős ukrán fegyveres erők megléte jelenti korlátozások nélkül

- fogalmazott von der Leyen. Ez - mint kifejtette - erős, jól felszerelt és korszerű állandó fegyveres erőt jelent, amelynek megvalósítása érdekében az európai védelmi ipar felgyorsítja az együttműködést Ukrajnával. Az uniós bizottság elnöke közölte: Európa folytatni fogja az ukrán katonák kiképzését.

Ez idáig közel 90 ezer ukrán vett már részt katonai kiképzésben

- tájékoztatott.

Von der Leyen kifejtette, hogy az Ukrajna számára nyújtható biztonsági garanciák újabb szintjét jelenti a most tervezett "csillapító erő", amelyet mások mellett az Egyesült Államok is támogat. Jelenleg 26 ország kötelezte el magát ilyen erő biztosítása mellett tűzszünet vagy békemegállapodás keretében - emlékeztetett a brüsszeli végrehajtó testület elnöke, majd hozzátette: ez a 26 ország hajlandó katonai erőt bevetni szárazföldön, levegőben vagy a tengeren. Ennek - mint hangsúlyozta - segítenie kell a tartós béke biztosítását és a jövőbeni agresszió elrettentését.

A biztonsági garanciák közt szerepel, hogy Európa erős

Véleménye szerint biztonsági garanciát jelent továbbá az erős és hiteles európai védelmi fellépés, melyhez - szavai szerint - a védelmi beruházások fellendítésére van szükség. Ezzel összefüggésben kitért az uniós bizottság által meghirdetett SAFE programra, mely 150 milliárd euró értékű beruházásokat tesz lehetővé az uniós tagállamok számára.

A programból 19 ország részesül, amelyek legtöbbje nem csak saját ipari bázisát erősítő beruházásokra használja a forrásokat, hanem Ukrajna védelmi iparába is befektet

- mondta.

A védelmi beruházásainkra adott hosszú távú strukturális válaszunk az új európai költségvetésünk

- fogalmazott. Von der Leyen szerint továbbá az uniós szankciók "erős ösztönzőket" jelentenek Oroszország számára, hogy elhagyja a csatateret és tárgyalóasztalhoz üljön, ugyanis - mint fogalmazott - "békét akarunk Ukrajnának".
 

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.