Pesti Srácok

Háromszázmilliós vesztegetés miatt tartóztattak le két kórházi főorvost Budapesten

Háromszázmilliós vesztegetés miatt tartóztattak le két kórházi főorvost Budapesten
A háromszázmilliós vesztegetési pénz egy része (Forrás: police.hu)

A gyanú szerint az orvosok havonta 100–140 ezer forintot szedtek be „alapítványi támogatás” címen, amiért cserébe államilag finanszírozott ellátást biztosítottak. A háromszázmilliós vesztegetési pénzek kezelésére illegális pénztárt is működtettek, vagy személyesen vették át az összegeket. Távollétükben egy kórházi szociális munkás intézte a beszedést.

A gyanú szerint a most elfogott főorvosok havonta 100–140 ezer forintot szedtek be „alapítványi támogatás” címen, amiért cserébe államilag finanszírozott ellátást biztosítottak. A háromszázmilliós vesztegetési pénzek kezelésére illegális pénztárt is működtettek, vagy személyesen vették át az összegeket. Távollétükben egy kórházi szociális munkás intézte a beszedést.

A háromszázmilliós vesztegetés egy részét lefoglalták (Forrás: police.hu)

A Nemzeti Védelmi Szolgálat 2023. október 6-án tett feljelentést, miután kiderült, hogy egy budapesti kórház belgyógyászatán két főorvos hosszú időn keresztül jogtalanul pénzt kért betegektől. 

A gyanú szerint az orvosok havonta 100–140 ezer forintot szedtek be „alapítványi támogatás” címen, amiért cserébe államilag finanszírozott ellátást biztosítottak. A pénzek kezelésére egy illegális pénztárt is működtettek, vagy személyesen vették át az összegeket. Távollétükben egy kórházi szociális munkás intézte a beszedést.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya két évnyi adatgyűjtés után, 2025. október 1-jén fogta el a három érintettet. A házkutatások során több százmillió forint készpénzt, dokumentumokat és technikai eszközöket foglaltak le. 

A két főorvost 40, illetve 51 rendbeli, a szociális munkást 4 rendbeli vesztegetés elfogadása miatt hallgatták ki. Mindkét orvost őrizetbe vették, letartóztatásukat a bíróság elrendelte. Az ügy a magyar egészségügy egyik legsúlyosabb korrupciós botrányának ígérkezik: a hatóságok becslése szerint a jogtalan bevétel meghaladhatja a 300 millió forintot.

Kiemelkedő a háromszázmilliós vesztegetési pénz

Statisztikai adatok szerint 2021-óta több mint 400 orvossal szemben indult eljárás hálapénz elfogadás miatt. Az ügyek többségében néhányszázezer forintos vesztegetésről volt szó. A két budapesti főorvos alapos gyanú szerinti háromszázmilliós vesztegetése, kiemelkedő mind a módszer, mind az összeg tekintetében.

 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.