Pesti Srácok

Karácsony Gergely szerint a főpolgármesterség egy farsangi jelmez, amiben megmentheti Magyarországot (VIDEÓ!)

Karácsony Gergely szerint a főpolgármesterség egy farsangi jelmez, amiben megmentheti Magyarországot (VIDEÓ!)

Csillogó szemekkel meséli a főpolgármester egy videóban, hogy gyerekként micsoda sikerei voltak farsangkor az anyukája által készített jelmezkölteményekben és rendszerint hős volt, aki megmenti az országot. Karácsony Gergely szerényen hozzáteszi, hogy most is ezt csinálja csak Budapest vezetőjeként.

Kommentben feltett kérdésekre válaszolt Karácsony Gergely egy videóban, ahol nem felejtette el rákenni a kormányra, hogy azért tart ott Budapest ahol, mert ki van véreztetve. A főpolgármester azonban egy hős, ezért arra van predesztinálva gyerekkora óta, hogy megvívja ezeket a harcokat és győzzőn. Legalábbis ez derül ki az arra adott válaszából, hogy milyen meghatározó gyerekkori emléke van. Kiderült, hogy imádta a farsangot, de nem bohócnak öltözött be, hanem anyukája mindig valami hős gúnyát készített neki. 

Karácsony Gergely drága hős a budapestieknek. Forrás: Facebook
Karácsony Gergely drága hős a budapestieknek. Forrás: Facebook

Mint mondja: 

Vagy János vitéz voltam vagy Hunyadi János, szóval ilyen hős magyar, aki megmenti a hazát. Ezt azóta is ezt csinálom csak főpolgármester jelmezben.

Karácsony Gergelynek milyen hőstette volt eddig? 

A napi cukiskodás tehát megvolt kiscica nélkül is. Ám az sajnos kérdéseket vet fel bennünk, hogy milyen hős cselekedet kötődik Karácsony Gergelyhez? A kukák leszerelése? A hajléktalanoknak felkínált város? Az autós közlekedésben fennakadást okozó biciklisáv? A budapestiek pénzének elherdálása? Ki tudja melyikre gondolhatott. Az azonban egy szép elszólás, hogy főpolgármester jelmezben csinálja mindezt. Önálló döntést eddig ugyanis azért nem igazán tudott hozni, mert DK-s többségű volt a testülete, most pedig a tiszásokkal gyűlik meg a baja. Bohócnak azonban nem rossz, csak sokba kerül a budapestieknek ez az előadás. 

https://www.facebook.com/reel/1116334644005603