Október 23-án sorsdöntő Békemenet következik

Bayer Zsolt szerint tűrhetetlen, ahogy az Európai Unió viselkedik hazánkkal. Ismertették csütörtökön a következő Békemenet útvonalát is, a szervezők a legelső, 2012-es vonuláshoz hasonlították a mostani, október 23-i rendezvény fontosságát.
Ismertették csütörtökön a következő Békemenet útvonalát a szervezők, akik a legelső, 2012-es vonuláshoz hasonlították a mostani, október 23-i rendezvény fontosságát. Bayer Zsolt publicista tűrhetetlennek nevezte, ahogy az Európai Unió viselkedik hazánkkal. Ifjabb Lomnici Zoltán elmondta, hogy miként 1956-ban, úgy most is külső hatalmakhoz rohangálnak a nemzeti oldal ellenfelei.

Orbán Viktor beszédet mond
Az október 23-i állami ünnepségek fő helyszíne a Kossuth tér lesz, ahol 13 órától mond beszédet Orbán Viktor miniszterelnök – közölte Kovács Zoltán, a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár. A mai Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter ismertette, hogy a Békemenetet már szervezik, és résztvevőket szeretettel várják az állami ünnepségen. A kormányfő tavaly a Millenárison tartott ünnepi beszédet, ahol hatalmas tömeg gyűlt össze. Több ezren hallgatták a miniszterelnök szavait a nemzeti szuverenitás védelméről és az 1956-os forradalom örökségéről. Az idei október 23-i békemenetet pedig Orbán Viktor még szeptemberben, a Digitális Polgári Körök első országos találkozóján említette.

A békemenet útvonala
Az október 23-i békemenet gyülekezője kilenc órakor lesz az Elvis Presley téren, ahonnan a Margit hídon, a Nyugati téren és az Alkotmány utcán át vonulnak a Kossuth térre – jelentette be Csizmadia László, a CÖF–CÖKA elnöke
Mint mondta, céljuk, hogy magasba tartsák a Békemenet lámpását, ami reményeik szerint egész Európát megvilágítja. Leszögezte, hogy akik velük tartanak, azok bizonyítják, hogy a keresztény és nemzeti értékeket továbbra is megőrzik.
Veszélyes időket élünk
– tette hozzá.
A CÖF–CÖKA elnöke reméli, hogy a patrióták hamarosan győzedelmeskedni fognak és rendbe teszi a roskadozó Európát. Jelezte, hogy a Békemeneten fejet hajtanak az 1956-os forradalom mártírjai előtt is.
Bayer Zsolt október 23-ról
Bayer Zsolt elmondta, hogy a legelső volt az október 23-i eseményhez mérhető fontosságú Békemenet. Emlékeztetett, hogy akkor két éve szorongatta a birodalomépítő erő a magyar kormányt, ahogy azt most is látjuk.
Európa vezetői szinten mindenáron háborúba akarnak lépni. Alig maradt józan hang, ami az unióban ennek szembe megy. Ennek a józan hangnak a képviselője a magyar miniszterelnök
– fogalmazott a Magyar Nemzet publicistája.
Szerinte ma már annyira nem számít semmi az unió vezetőinek és az Európai Parlamentnek, hogy köztörvényes bűnözök mentelmi jogát is képesek fenntartani.
Október 23-án a magyar nemzet fellázadt a Szovjetunió ellen. Most az Európai Unió viselkedik úgy velünk, ami tűrhetetlen
– húzta alá.
A békemenet segítség a jobboldalnak
Fricz Tamás, a CÖF–CÖKA-kuratórium tagja elmondta, hogy a 2026-os választás sorsdöntő lesz Magyarország jövője szempontjából. Szerinte a tét, hogy Magyarország magyar marad-e vagy Brüsszel egyik gyarmata lesz.
Szuverenitásunk védelme és függetlenségünk megőrzése. Ez a tét
– szögezte le a politológus.
Mint jelezte, az EU-nak úgy akar tagja maradni hazánk, hogy önállóan dönthessünk a fontos kérdésekben, azonban a Tisza Párt a brüsszeli elvárásokat akarná Magyarországra erőltetni. Megjegyezte, hogy a békemenet sok segítséget adhat ahhoz, hogy a sorsdöntő választást a jobboldal meg tudja nyerni.
A magyarok többsége békeszerető
Stefka István a PS tiszteletbeli főszerkesztője elmondta, hogy példátlan, ami most történik hazánkban, majd szintén párhuzamot vont a 2012-es első békemenettel.
Sajnos labancok mindig voltak, akik hajlandóak kiszolgálni egy idegen nagyhatalmat
– fogalmazott az újságíró.
Felidézte, hogy mindenkit megdöbbentett az első Békemenet, amelyen több százezren vettek részt, ez pedig bizonyította, hogy a magyarok többsége békeszerető, ezt a közösséget pedig meg kell védeni.
A szeretet hadseregét kell kiállítani
Bencsik András szót ejtett arról, hogy a közösségi média elterjedésével megjelentek azok, akik verbális lincselésben élik ki magukat. Arra azonban eddig nem gondoltak, hogy ez a lincselő tömeg rendszerbe szerveződik.
A békemenetnek különleges jelentősége van, mert a gyűlölet hadseregével szemben a szeretet hadseregét kell kiállítani
– tette hozzá a Demokrata főszerkesztője, majd arra biztatott mindenkit, hogy vegyen részt a békemeneten.
Két Kádár-kegyenc unokája
Végezetül ifjabb Lomnici Zoltán elmondta, hogy a nemzeti megmozdulása oszlopai az alapítók, de kiemelte a rengeteg résztvevő fontosságát is. Megjegyezte, hogy próbálták másolni a békemenetet, de azt nem lehet elvenni a nemzeti közösségtől. Leszögezte, hogy miként 1956-ban, úgy most is külső hatalmakhoz rohangálnak a nemzeti oldal ellenfelei.
A történelem ismétli önmagát: két Kádár-kegyenc unokája próbálja tönkretenni, amit a nemzeti oldal elért. Tőlünk sem Dobrev Klára, sem Magyar Péter nem fog mentelmi jogot kapni
– szögezte le a CÖF–CÖKA szóvivője.