Pesti Srácok

Nemzeti konzultáció – Már online is kitölthető a kérdőív

Nemzeti konzultáció – Már online is kitölthető a kérdőív
Fotó: Purger Tamás

Az elmúlt hetekben jelzések érkeztek a kormányzathoz arról, hogy sok helyen nem érkeztek meg a nemzeti konzultációs kérdőívek. A kormány válaszul digitális térbe költöztette a nemzeti akaratnyilvánítást, immár online is kitölthető a kérdőív.

,Sokan elmondták, hogy bár szeretnének tiltakozni az adóemelések ellen, így nem tudják megtenni, mert nem kapták meg a hozzájuk postán kiküldött konzultációs levelet és a kérdőívet –  fogalmazott közösségi oldalán Hidvéghi Balázs.

 

A felmerült igényekre reagálva a kormánya mai naptól lehetővé teszi az internetes szavazást is. Így azok is néhány perc alatt egyszerűen véleményt mondhatnak, akikhez valamiért nem jutott el a nyomtatott kérdőív. 

Hogyan is szavazhatunk online? 

  • Az interneten fel kell keresni a nemzetikonzultacio.kormany.hu oldalt, ékezetek nélkül természetesen.
  • Egy rövid regisztráció következik, itt megadjuk az e-mail címünket, és utána mindenki erre az e-mail címre kap egy e-mailt, amelyben ott a link a szavazáshoz.
  • Erre kattintva azonnal megnyílik a kérdőív, amelyet a válaszok bejelölése után egyetlen kattintással be is lehet küldeni.

Jól látható, hogy a veszély nem múlt el. Brüsszelből továbbra is folyamatos a nyomás. Ellenzik a magyar békepolitikát, és folytatni akarják a háborút. Szét akarják verni a magyar-amerikai tárgyalások eredményeit is. El akarják vágni Magyarországot az orosz energiától, el akarják törölni a rezsicsökkentést, és a háború folytatásához további adóemeléseket akarnak ránk kényszeríteni. Brüsszel bábjai pedig hajlandók is lennének végrehajtani ezeket a veszélyes terveket. Ne hagyjuk! Aki tehát még nem szavazott, a mai naptól online formában elmondhatja a véleményét. Töltsük ki a Nemzeti konzultációt, és tiltakozzunk az adóemelések ellen!

- mondta Hidvéghi Balázs. 


 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!